Przejdź do głównej zawartości strony

Kwartalnik 3/2024

Poprzednie numery

Muzyka tradycyjna w programach

Zapraszamy na prezentacje działań realizowanych w ramach programów Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracowni Muzyki i Tańca Tradycyjnego NIMiT: Akademii Kolberga, Ognisk Muzyki Tradycyjnej, Szkoły Mistrzów Budowy Instrumentów Ludowych i portalu muzykatradycyjna.pl. Ich celem jest budowanie środowisk we wsiach i miastach na rzecz wspólnotowego praktykowania śpiewu, tańca i muzyki tradycyjnej, uczestnictwa w lokalnych świętach i wydarzeniach, które wspierają relacje międzypokoleniowe i rodzinne, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pracę z najstarszymi członkami społeczności, pamiętającymi dawny świat i zwyczaje, często mistrzami sztuk muzycznych. Przypomnimy zeszłoroczne nagrania, opowieści i fotoreportaże ukazujące działania i idee programów, zachęcając tym samym do podpatrywania dobrych praktyk. Po więcej informacji o programach zapraszamy do zakładki Pracownia MiTT

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij