Przejdź do głównej zawartości strony

Redakcja

Misja

Portal muzykatradycyjna.pl poświęcony rozmaitym aspektom kultury muzycznej wsi polskich oraz mniejszości narodowych z terenów Polski — jej dawnym brzmieniom i zwyczajom oraz miejscu we współczesnym świecie – zarówno w środowiskach wiejskich, jak i miejskich. Jest platformą wiedzy i informacji, ale także dyskusji o stanie muzyki tradycyjnej i znajdowaniu nowych dróg do obcowania z nią, o metodach działań różnych środowisk kontynuujących czy przywracających dawne zwyczaje muzyczne, poszukujących dla nich nowych przestrzeni i kontekstów.

Zespół

Katarzyna Rosik - redaktorka naczelna

Katarzyna Rosik

redaktorka naczelna

Uczennica wiejskich śpiewaków, tancerzy i muzykantów, badaczka muzyki tradycyjnej Radomszczyzny, Kujaw i innych, członkini Stowarzyszenia Dom Tańca i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu, projektantka graficzna, zamieszkuje Toruń.

Inez Girek - redaktorka

Inez Girek

redaktorka

Biolożka i ziołoznawczyni, korektorka, redaktorka i tłumaczka (j. angielski), angażuje się w przywracanie muzycznych tradycji w okolicach Roztocza, wiceprezes Fundacji Piszczałka, członkini Stowarzyszenia Dom Tańca, pochodzi z Pomorza, zamieszkuje Lubelszczyznę.

Julita Charytoniuk - redaktorka, podcasty

Julita Charytoniuk

redaktorka, podcasty

Kulturoznawczyni, etnomuzykolożka, śpiewaczka, bębnistka, instruktorka rękodzieła. Uczy się od wiejskich śpiewaczek i śpiewaków z Podlasia, Suwalszczyzny, Zachodniego Polesia i innych. Wiceprezeska Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia. Organizatorka wydarzeń, animatorka, producentka płyt z muzyką tradycyjną, mieszkanka Podlasia.

Marta Derejczyk - redaktorka

Marta Derejczyk

redaktorka

Etnolożka i serbistka, zaangażowana w dokumentowanie dziedzictwa Dolnego Śląska w ramach działań Fundacji Ważka i Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Zajmuje się edukacją regionalną, archiwistyką społeczną oraz badaniem i zespołowym praktykowaniem pieśni, zamieszkuje Wrocław.

Ewa Grochowska - eseistka

Ewa Grochowska

eseistka

Pieśniarka i skrzypaczka. Autorka tekstów, badaczka rytuałów, nauczycielka dawnego wiejskiego śpiewu, służącego zarówno artystycznej kreacji jak i komunikacji z duchami przodków.

Marcin Lorenc - dziennikarz

Marcin Lorenc

dziennikarz

Skrzypek, animator. Zafascynowany tradycyjną muzyką i grą skrzypków z centralnej Polski. Współtworzy kapele: Kożuch, Radical Polish Ansambl, Odpoczno, Niewte, Maciej Filipczuk& Goście Weselni. Laureat festiwali muzyki tradycyjnej i folkowej.

Joanna Skowrońska - redaktorka, media społecznościowe

Joanna Skowrońska

redaktorka, media społecznościowe

Etnolożka, śpiewaczka i badaczka terenowa. Uczy się śpiewu i muzyki tradycyjnej in situ. Zajmuje się przemianami obrzędów ludowych. Członkini Fundacji Muzyka Zakorzeniona i Fundacji Ważka. Autorka stron Archiwum Łęczyckie i Pieśni z Zeszytów.

Marta Domachowska - redaktorka, dziennikarka

Marta Domachowska

redaktorka, dziennikarka

Etnolog, uczennica wiejskich śpiewaczek, tancerzy i muzykantów. Zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje, m.in. muzyczne, m.in. w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej i na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współzałożycielka grupy „n obrotów” i Forum Muzyki Tradycyjnej. Lubi do rymu i do taktu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij