Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do obejrzenie filmów zarejestrowanych podczas Taboru Kaliskiego w Czempiszu, tworzonego wraz z lokalnymi siłami przez Kulturalny Ruch Oporu. W roku 2023 roku był realizowany jako część programu Akademia Kolberga – Kaliska Szkoła Tradycji.

Więcej o Taborze:
muzykatradycyjna.pl/do-czytania/jedziemy…


Realizacja filmów: Piotr Baczewski

Organizator Taboru:
Kulturalny Ruch Oporu – Fundacja Dorzecze Prosny
Kaliska Szkoła Tradycji – Akademia Kolberga

Współpraca:
O podłogę taneczną na wolnym powietrzu, mobilny prysznic i gorące posiłki dbał kaliski Dom Tańca, strażacy i lokalne Koło Gospodyń

Zobacz:
– Akademia Kolberga
akademiakolberga.pl
facebook | youtube | soundcloud
– Forum Muzyki Tradycyjnej
FMT/muzykatradycyjna.pl
– Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
nimit.pl

Partnerzy medialni:
Dwójka Polskie Radio, Grupa Radiowa Agory, muzykatradycyjna.pl, muzykazakorzeniona.pl

Projekt jest realizowany w ramach Programu Akademia Kolberga 2023 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w Narodowymi Instytucie Muzyki i Tańca we współpracy z Forum Muzyki Tradycyjnej. Program jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Akademia Kolberga, a wraz z nim Szkoły Tradycji, to program, który opiera się na doświadczeniu bliskiego, żywego spotkania z tradycjami muzycznymi i tanecznymi polskiej wsi oraz pracy, którą prowadzi od ponad dwudziestu lat pokolenie praktyków: artystów, animatorów kultury, badaczy i dokumentalistów wiejskich tradycji muzycznych. Celem Akademii Kolberga jest stworzenie modelowego, innowacyjnego w warunkach polskich programu przywracania tradycyjnej muzyki do społecznej i kulturowej praktyki społeczności wiejskich.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij