Przejdź do głównej zawartości strony

W jaki sposób można zastosować zabawy tradycyjne w praktyce terapeutycznej? Jak zabawy te mają się do oswajania lęku społecznego, uczenia się odwagi, budowania relacji, sprawczości, zasobów oraz poczucia bezpieczeństwa? Terapeutka behawioralna oraz psycholożka dziecięca rozmawiają o celach, walorach, sposobach i kierunkach wykorzystywania polskich zabaw tradycyjnych w indywidualnej i grupowej praktyce terapeutycznej z dziećmi i rodzinami.

Z Magdaleną Borek, terapeutką behawioralną i oligofrenopedagożką rozmawia Marta Burdalska, psycholożka dziecięca i liderka Rodzinnego Ogniska Tradycji Muzycznych.

Magdalena Borek – pedagożka specjalna, neurologopedka, terapeutka behawioralna, trenerka oświatowa. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Anglii – specjalizacja w zakresie autyzmu „Edukacja dzieci i młodych ludzi z autyzmem” (Education of Children and Young People with Autism). Na co dzień pracowniczka poradni psychologiczno–

pedagogicznej, terapeutka dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju i zachowania oraz zaburzeniami tikowymi i lękowymi; autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Marta Urban-Burdalska – psycholożka (UMCS), edukatorka, trenerka warsztatu grupowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje jako psycholog w szkole podstawowej oraz w gabinecie. Realizuje warsztaty rozwojowe, psychoedukacyjne, uważnościowe dla dzieci, młodzieży, rodziców, edukatorów i wychowawców. Tworzy programy i projekty w obszarze muzyki tradycyjnej, m.in. Rodzinne Ognisko Tradycji Muzycznych w Olsztynie, Fundacja „Muzyka Jest Nieskończona”, „Introit”, „Kim jesteś? Jestem muzyką”. „Ciało jako instrument”.

Wszystkie materiały Laboratorium Zabaw Tradycyjnych 2023:
https://muzykatradycyjna.pl/do-czytania/laboratorium-zabaw-tradycyjnych-2023-materialy/

Wykorzystano nagrania:
– „Bawiliśmy się w konopki” – nagr. z warsztatów Laboratorium Zabaw Tradycyjnych 2023
– „Ciuciubabka” – nagr. z warsztatów Laboratorium Zabaw Tradycyjnych 2023
– „Adam siedmiu” – nagr. z warsztatów Laboratorium Zabaw Tradycyjnych 2023
– „Oj ty biały gołąbeczku” – nagr. Laboratorium Zabaw Tradycyjnych 2023

Mastering: Adam Mart

Organizator:
Forum Muzyki Tradycyjnej

Partnerzy:
– Teatr Mozaika (Poznań)
mozaikadzieciom.pl
facebook.com/mozaikadzieciom
– Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
etnomuzeum.pl
facebook.com/etnomuzeum.torun
– Alfabet Tradycji
alfabettradycji.pl
– Mały Kolberg
malykolberg.pl
facebook.com/malykolberg
– Fundacja „Muzyka Jest Nieskończona”
facebook.com/MuzykaNieskonczona
– Fundacja Prymus
facebook.com/prymusbukwald
– Centrum społeczno-kulturalne w Złotorii k. Torunia

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij