Przejdź do głównej zawartości strony

Zostawmy więc trochę wieczoru na magiczny czar wróżb i zróbmy tylko jeden taniec. Plułbym sobie w brodę chyba przez następne trzy dekady, gdyby się okazało, że swoimi niegodziwymi działaniami konspiracyjnymi, czyli wirtualnymi warsztatami tańców tradycyjnych, odwiodłem niechybnie od poznania wyczekiwanego mężczyzny życia, przez co odciągnąłem od ołtarza w nadchodzącym roku jakąś niewinną istotę płci do mojej przeciwnej, bo się za długo zapatrzyła na moje nogi zamiast w swoją przyszłość. Tak więc dziś poznamy taniec prosto z Balu Maskowego Taboru Kaliskiego – oberek kaliski z owijakiem:

Tanecznych wróżb.


Tekst pierwotnie opublikowano w 2020 roku na kanałach społecznościowych Domu Tańca. Zamieszczony w 2022 roku na muzykatradycyjna.pl w ramach zadania „muzykatradycyjna.pl” realizowanego przez Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca – Pracownią Muzyki Tradycyjnej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij