Przejdź do głównej zawartości strony

Przedstawiamy serię artykułów Grzegorza Ajdackiego Wirtualne warsztaty tańca, które powstały podczas narodowej kwarantanny spowodowanej pandemią wirusa covid-19, od wiosny 2020 do zimy 2021 roku i były odpowiedzią na potrzebę zażywania tańca w czasie przymusowego odosobnienia.

Artykuły te to teksty edukacyjne okraszone materiałami filmowymi, które prezentują tańce polskie i z innych krajów, ale posiadają koneksje z polskim dziedzictwem muzycznym. Stanowią wycieczkę po regionach, pokazują różnorodność stylów i tańców, a także wyjątkowych tancerzy.

Materiały pierwotnie były publikowane na profilu Facebook/DomTańca – nasza redakcja pragnie przechować i popularyzować powstałe treści w autorskiej rubryce o tym samym tytule, żywiąc jednocześnie nadzieję, iż Grzegorz znajdzie w przyszłości czas na działalność pisarską i podzieli się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami z zakresu tańca tradycyjnego i spraw blisko z nim związanych. W międzyczasie zalecamy wypatrywać cyklicznych warsztatów tańca prowadzonych przez Grzegorza w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej w Warszawie – na żywo.

Czytaj, oglądaj i tańcz:
autorska rubryka Grzegorza Ajdackiego
Wirtualne warsztaty tańca


Polecamy:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij