Przejdź do głównej zawartości strony

Film o basach podhalańskich z cyklu „Instrumenty z duszą” z udziałem Stanisława Marduły i Jana Karpiela-Bułecki.

Kapela góralska w składzie:

  • Jan Karpiel-Bułecka – prym
  • Andrzej Ziach – sekund
  • Bartosz Łukaszczyk Zbójnik – basy

Realizacja: Maciej Stasiński (www.watra.pl)
Producent: Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa 2018 r.
Tłumaczenie angielskie: Basia Gagnon


„Instrumenty z duszą” to cykl krótkich filmów edukacyjnych o tematyce muzycznej, przedstawiających polskie instrumenty ludowe. Ich zadaniem jest przybliżenie najważniejszych informacji o budowie instrumentów, sposobie ich wytwarzania, ich historii i funkcji w kulturze oraz o dawnej i obecnej praktyce wykonawczej. W roli narratorów występują znani muzycy i budowniczowie instrumentów, którzy oprócz barwnych opowieści o instrumencie, w mistrzowski sposób prezentują również ich walory brzmieniowe.

Seria jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez Instytut Muzyki i Tańca w Roku Kolberga, w tym działalności Pracowni Muzyki Tradycyjnej i budowy strony internetowej „Polskie ludowe instrumenty muzyczne”, gdzie można znaleźć również opisy i zdjęcia ligawek z największych polskich kolekcji muzealnych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij