Przejdź do głównej zawartości strony

Jesień to czas przejścia. Jeszcze prace polowe nie wykończone, a już trzeba szykować się do zimy, zabezpieczać zapasy, uszczelniać chałupy, zorganizować się na przerabianie lnu, czy wełny. Ilość czynności wydaje się niezliczona, a nie tylko wokół robót organizuje się życie wsi. Są Zaduszki, obraz chodzi od domu do domu, na tygodniu po domach robótki ręczne często ze śpiewem, przy niedzieli chce się potańczyć, są andrzejkowe wróżby i adwentowy czas zadumy i modlitwy. 

O tym jak to dawniej jesienią bywało opowiada Marią Siwiec, śpiewaczka z Gałek k. Rusinowa. Rozmowę przeprowadziły Katarzyna Rosik i Marta Domachowska

Pieśni wykonały Marii Siwiec i jej uczennice – Marty Domachowskiej, Katarzyny Rosik i Katarzyny Zedel

Realizacja:
Katarzyna Rosik (nagranie i montaż)
Adam Mart (mastering)

Słuchaj podkastów muzykatradycyjna.pl na:
YouTube/muzykatradycyjnapl
Spotify/muzykatradycyjnapl
iTunes/muzykatradycyjnapl
GooglePlay/muzykatradycyjnapl
Deezer/muzykatradycyjnapl
Podigee/muzykatradycyjnapl


Podkast zrealizowano we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach zadania „muzykatradycyjna.pl 2022” prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij