Przejdź do głównej zawartości strony

Muzyka Odnaleziona udostępnia płytę „Śpiewy Polesia. Ukraina” online

Ukraina. Od lat tam jeździmy, nagrywamy muzykę tradycyjną, przyjaźnimy się i jesteśmy goszczeni. W tym strasznym czasie rosyjskiej napaści na niezależną Ukrainę, myśląc o naszych bliższych i dalszych znajomych, ich rodzinach, wspaniałej postawie Ukraińców – udostępniamy nagrania z płyty dołączonej do książeczki „Śpiewy Polesia. Ukraina” – robione były w latach 2003–2007 na Polesiu.

Posłuchaj:
muzykaodnaleziona.bandcamp.com…


Dzień krótki i te upiorne czekania na skorumpowanych granicach. Noc nas zastaje na jakiejś bocznej, połamanej drodze. Każda próba szybkości powyżej 40 km na godzinę kończy się waleniem spodem samochodu o kamienie. Późną nocą docieramy do ciemnej, tajemniczej, już pozornie śpiącej wsi. Tu mieszka Dominika Czekun, nie słyszałem, jak śpiewa, choć mówiono mi, że jest znakomita. Tak rozpoczęła się nasza przygoda na Ukrainie, która trwa do dziś. Nagraliśmy i sfilmowaliśmy 40 grup śpiewaczych, wiele obrzędów i uroczystości we wsiach, sporo kapel weselnych, dudarów i kobiet śpiewających w pojedynkę. To za duży materiał, żeby umieścić go na jednej płycie, chcielibyśmy wydać ich serię…
A. B.


Wydawnictwo:
Muzyka Odnaleziona
muzykaodnaleziona.pl
Facebook/MuzykaOdnaleziona
muzykaodnaleziona.bandcamp.com
YouTube/muzykaodnaleziona

Nagrania i dokumentacja foto:
Andrzej i Małgorzata Bieńkowscy / Muzyka Odnaleziona

Mastering:
Janusz Prusinowski

Data wydania albumu:
30 Listopada 2008


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij