Przejdź do głównej zawartości strony

Polecamy lekturę zestawiania płyt z muzyką ukraińską, opracowanego przez Filipa Lecha i Patryka Zakrzewskiego dla culture.pl. Pośród 20 wydawnictw znalazły się realizacje zespołów wykonujących muzykę tradycyjną.

Na najstarszej z wymienionych płyt można posłuchać Pawlo Humeniuka, nagrywanego w latach 20. XX w. USA. Kolejne propozycje to muzyka łemkowska w wykonaniu Rodziny Trochanowskich, pieśni ukraińskie w wykonaniu zespołu Drewo, zajmującego się rekonstrukcja dawnego repertuaru ludowego, utwory na głos i lirę Mychajła Chaja, nagrania terenowe Muzyki Odnalezionej – pieśni w wykonaniu śpiewaczek z Polesia oraz płyta duetu Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński z kompozycjami pieśni poleskich z towarzyszeniem kontrabasu.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:
culture.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij