Przejdź do głównej zawartości strony

Pracownia Muzyki i Tańca Tradycyjnego

muzykatradycyjna.pl

Portal poświęcony rozmaitym aspektom kultury muzycznej wsi polskich oraz mniejszości narodowych z terenów Polski — jej dawnym brzmieniom i zwyczajom oraz jej miejscu we współczesnym świecie – zarówno w środowiskach wiejskich, jak i miejskich. Jest platformą wiedzy i informacji, ale także dyskusji o stanie muzyki tradycyjnej, o metodach działań różnych środowisk kontynuujących czy przywracających dawne zwyczaje muzyczne, poszukujących dla nich nowych przestrzeni i kontekstów.

Gromadzi wiedzę o ludziach — mistrzach śpiewu, tańca, gry, budowy instrumentów i o nowym pokoleniu kontynuatorów tradycji, działaczy, dokumentatorów, archiwistów, animatorów. Przybliża dawny repertuar, zwyczaje, konteksty. Informuje o wydarzeniach muzycznych z Polski i zagranicy. Udostępnia informacje o publikacjach muzycznych i książkowych oraz materiały do nauki indywidualnej, dla nauczycieli, animatorów. Proponuje ciekawe materiały do słuchania, oglądania i czytania dla najmłodszych.

Portal powstał w 2012 roku z inicjatywy Forum Muzyki Tradycyjnej. W latach 2012–2013 realizowany był przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie, a w 2014–2015 przez Fundację „Numinosum”. Od 2019 roku jest współprowadzony przez zrzeszenie Forum Muzyki Tradycyjnej i Pracownię Muzyki Tradycyjnej. W 2021 roku jest budowany nowy portal umożliwiających przejrzyste prezentowanie rozmaitych materiałów oraz odpowiadający aktualnym wymogom technologicznym i użytkowym.

Kontakt — [email protected]

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij