Przejdź do głównej zawartości strony

twórca, krytyk muzyczny, kurator festiwali

Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się muzyką poważną, jazzową, pop i etniczną. Współzałożyciel Stowarzyszenia „Dom Tańca”, działającego na rzecz tradycyjnej muzyki i tańca Polski Centralnej. Grał w pierwszym składzie Kapeli Domu Tańca, występując m.in. na Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej (EBU) w Zakopanem (1995). Muzyka ludowa pasjonuje go zwłaszcza w kontekście jej funkcjonowania we współczesnym życiu społeczno-kulturalnym. Autor projektu zrealizowanego na Biskupiźnie z muzykami biskupińskimi (w ramach I edycji programu „Wielkopolska: Rewolucje”, 2012).

Tradycyjna Muzyka Wielkopolski / Zespół Folklorystyczny z Domachowa, Antoni Beksiak, Barbara Wilińska, Justyna Piernik / Festiwal „Wszystkie Mazurki Świata”, 2014

 

Kurator Międzynarodowego Spotkania „Turning Sounds”, oraz „Gębofonu” (od 2006 roku) i „Ad Libitum”.

Autor analiz, audycji radiowych (w II programie Polskiego Radia i w dawnej Rozgłośni Harcerskiej – o muzyce crossover, technikach wokalnych i polskim folklorze). W latach 1997-2005 redaktor działu (ostatnio: muzyka współczesna) w dwutygodniku “Ruch Muzyczny”, głównym polskim periodyku o muzyce poważnej. Współtworzył „Raport o stanie muzyki Polskiej” (2011) dla Instytutu Muzyki i Tańca, wcześniej „Music in Poland. A Guide” (2010) dla Instytutu Adama Mickiewicza.

Coraz intensywniej oddaje się wokalistyce technik rozszerzonych (między innymi w zespole wokalnym „Gęba”) i kompozycji (elektrooberkowa formacja „Tupot Niedźwiedzia”). Może uchodzić za jednego z nieznanych pionierów bitboksu w Polsce.


Zobacz – Antoni Beksiak:
myspace.com/baskakmyspace.com/tupotniedzwiedzia
soundcloud.com/baskak

Festiwale/projekty:
Międzynarodowe spotkanie „Turning sounds” turningsounds.pl
Gębofon
Festiwal Ad libitum
Zespół wokalny Gęba
Projekt – Wielkopolska: Rewolucje

Źródło:
baskak.pl
wielkopolska-rewolucje.pl
domtanca.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij