Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar zapraszamy na Inny Wymiar Muzyki – koncert wokalnego Zespołu Z Lasu śpiewającego dawne, wielogłosowe pieśni z Polesia – z terenu Ukrainy i Białorusi.

Zespół tworzą osoby z długoletnim doświadczeniem w praktykowaniu muzyki tradycyjnej (wiejskiej / ludowej) w różnych składach i kapelach, a wspólnie śpiewające od 2008 roku. Jeżdżą na Polesie w poszukiwaniu pieśni, spotkań z ludźmi i śladów archaicznej kultury / odchodzącego świata. Nawiązują kontakty z najstarszymi mieszkańcami, archiwizują ich pieśni i uczą się od nich śpiewać. W 2020 roku grupa wydała płytę „Głosy kobiet”.

Skład zespołu:
Maniucha Bikont, Julita Charytoniuk, Joanna Gancarczyk, Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Olga Kozieł, Karolina Podrucka, Joanna Skowrońska


Miejsce:
– Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1
– transmisja online na Facebooku na profilach Wschodu Kultury i Białostockiego Ośrodka Kultury

Wstęp wolny

Realizacja:
Białostocki Ośrodek Kultury
Wschód Kultury


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij