Przejdź do głównej zawartości strony

Koncert o świcie na Kopcu Kraka?
Podczas Wianków wszystko jest możliwe!

Zapraszamy Was na magiczne wydarzenie, gdzie o wschodzie słońca usłyszymy uratowane przed zapomnieniem pieśni z regionu Polesia.

 

Siła ludzkiego głosu, moc przyrody i zaklinanie jej, archaiczna obrzędowość i mądrość kobiet, które nad nią czuwają, surowe piękno tradycyjnej melodyki – tak w skrócie opisać można świat, z którym związały swoje artystyczne poszukiwania członkinie grupy Z Lasu.

Zespół Z Lasu śpiewa tradycyjne wielogłosowe pieśni z Polesia – unikalnego pod względem zarówno przyrody, jak i kultury regionu, rozciągającego się od Polski przez Ukrainę i Białoruś aż po Rosję. Grupę tworzą osoby zaangażowane w praktykowanie muzyki tradycyjnej (ludowej), z bogatym doświadczeniem śpiewaczym, artystycznym i badawczym, które od 2008 roku jeżdżą na Polesie w poszukiwaniu dawnych pieśni i śladów archaicznej kultury. Docierają do najstarszych mieszkańców, poznają ich historie, uczą się od nich śpiewać. Cały repertuar zespołu pochodzi z nagrań terenowych uczestniczek.


Miejsce:
Kopiec Kraka, Kraków

Wstęp:
wolnyŹródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij