Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty z Tetianą Sopiłką w formule dwóch niezależnych grup.

Obie grupy będą poświęcone pieśniom lirycznym.
Można uczestniczyć zarówno w jednej wybranej grupie lub w obu.

Jeśli ktoś z uczestników wcześniejszych warsztatów miałby potrzebę powrotu do jakiejś pieśni i jej powtórzenia , to można tytuł wpisać w formularz zgłoszeniowy.

13-14.04
w centrum Warszawy
szczegóły lokalizacji podamy bliżej terminu warsztatów

grupa 1
godz. 10.30-13.30
link do zapisów
https://forms.gle/9MYc8qr7SGohTr4Z9

grupa 2
godz. 14.15-17.15

link do zapisów
https://forms.gle/JjzBuAbLqNKrL2ug9

Cena
220 zł (380 jeśli ktoś zdecyduje się na udział w dwóch grupach)
płatne na miejscu gotówką

W ramach zajęć, prócz uczenia się utworów (melodii, tekstu, znaczenia słów, okoliczności wykonania itp.), odbywać się będzie praca nad techniką oddechu, prawidłową emisją, artykulacją, rytmem, frazowaniem oraz i manierą wykonania charakterystyczną dla wybranych regionów Ukrainy. Celem warsztatów jest poznanie tradycyjnych (naturalnych) technik emisji głosu, wyzwolenie „zaciśniętego” głosu, odkrywanie przez uczestników własnych różnorodnych możliwości głosowych, świadome kreowanie barw dźwięku przez użycie rezonatorów.

Warsztaty są otwarte dla osób na dowolnym poziomie zaawansowania.
Ilość osób ograniczona


Tetiana Sopiłka – ukraińska wokalistka, etnomuzykolog, pedagog. Absolwentka i wieloletni pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Jest członkinią powstałego w 1979 roku ukraińskiego zespołu „Drewo”, skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej, a także założycielem i liderem warszawskiego zespołu „Dziczka”(powstałej w 2006 roku). Od 1991 roku jeździ po wsiach Ukrainy zbierając oryginalne, archaiczne pieśni, obrzędy i rytuały. Fascynuje ją głównie folklor Ukrainy wschodniej, słynący z rozbudowanych wielogłosowych pieśni lirycznych. Od kilku lat prowadzi badania muzyki tradycyjnej Podlasia, w szczególności prawosławnych pieśni religijnych kanonicznych i paraliturgicznych. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Litwie i innych. Jako wokalistka bierze udział w międzynarodowych projektach muzyki tradycyjnej oraz w koncertach muzyki współczesnej. Współpracuje również przy projektach teatralnych, radiowych i filmowych, tworząc oprawę muzyczną, jako konsultant wokalny w technice śpiewu białego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij