Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów śpiewu tradycyjnego z Iryną Klymenko. W programie zajęć są ukraińskie kolędy, szczodrywki i pieśni tradycyjne związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku.


Iryna Klymenko – wybitna śpiewaczka w stylu tradycyjnym, etnomuzykolożka, doktor hab. historii sztuki (2021), pieśniarka, profesor Katedry Historii Muzyki Ukraińskiej i Folkloru Muzycznego Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego, kierownik Pracowni Etnomuzykologii (od 2002). Przeprowadziła ponad 90 wypraw do ukraińskich wsi, zbadała ponad 400 miejscowości. Jest autorką dwóch monografii naukowych, w tym publikacji pt. „Rytualne melodie Ukraińców w kontekście słowiańsko-bałtyckim: typologia i geografia” (2020) oraz ponad 75 artykułów naukowych. Przez wiele lat śpiewała jako główna solistka w znanym zespole Drewo z Kijowa, a następnie w zespołach Hurtoprawcy, Babsky Kozaczok. Prowadziła również mistrzowskie kursy śpiewu ukraińskiego w Polsce i Ukrainie.


Miejsce:
Ośrodek ROZDROŻA
ul. Peowiaków 12, Lublin
Sala ROZDROŻY (1 piętro, budynek Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12)

Czas:
Trzydniowe warsztaty odbędą się w dn. 24-26 stycznia 2023 r. w godz. 17.00-20.00.

Zapisy:
https://app.evenea.pl/…/warsztaty-spiewu-tradycyjnego…/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij