Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na 2 dniowy, MĘSKI warsztat tradycyjnych pieśni ukraińskich prowadzony przez wspaniałego śpiewaka, nauczyciela, etnomuzykologa Jurija Pastuszenko.
Warsztaty skierowane dla panów, którzy mieli już styczność ze śpiewem tradycyjnym.

Jurij Pastuszenko – Jest absolwentem Katedry Folkloru i Etnografii Kijowskiego Uniwersytetu Kultury, członkiem zespołu Drewo skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej. Zajmuje się badaniem, dokumentowaniem i kontynuacją ukraińskich tradycji wokalnych. W Polsce prowadzi bogatą działalność koncertową i edukacyjną. Na polu zawodowym współpracuje z twórcami reprezentującymi różne prądy w muzyce i innych dziedzinach sztuki. Jest założycielem zespołu „More”, prowadzi międzynarodowy program „Morze pieśni”.

Na kanale „morze pieśni” https://www.youtube.com/@morzepiesni5186/videos
można znaleźć ciekawe nagrania dokumentujące ekspedycje na Polesie i Podlasie, które Jurij przeprowadził wraz z żoną Zuzanną Morawiecką-Pastuszenko oraz pieśni, fragmenty ich koncertów i pracy warsztatowej.


Miejsce:
Wrocław – szczegółowe info wkrótce!

Godziny:
11:00-17:00 (sb. i niedziela)
2x 5h warsztatowych z około godzinną przerw

Koszt:
250 zł.

Ilość miejsc ograniczona
Zapisy: [email protected]


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij