Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na 2 dniowy warsztat tradycyjnych pieśni ukraińskich prowadzony przez wspaniałą nauczycielkę, śpiewaczkę, badaczkę folkloru ukraińskiego Tetianę Sopiłkę.
Tym razem warsztat skierowany jest do kobiet. Będziemy poznawać piękne, wielogłosowe pieśni kobiece: obrzędowe i liryczne.

Kiedy:
22-23 czerwca 2024 r.

Gdzie:
Wrocław, Nadodrze

Godz:
12:00-18:00 sob, 10:00-16:00 niedz.
2 x 5h warsztatowych z około godzinną przerwą

Koszt:
300 zł.,
(obowiązuje zaliczka 100 zł, zwrotna w razie rezygnacji do 7 czerwca, po tym terminie bezzwrotna)
Ilość miejsc ograniczona (grupa max. 15 osób)

Zapisy:
[email protected] lub przez messangera


Tetiana Sopiłka – ukraińska wokalistka, etnomuzykolog, pedagog.
Absolwentka i wieloletni pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Jest członkinią powstałego w 1979 roku ukraińskiego zespołu „Drewo”, skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej, a także założycielem i liderem warszawskiego zespołu „Dziczka”(powstałej w 2006 roku). Od 1991 roku jeździ po wsiach Ukrainy zbierając oryginalne, archaiczne pieśni, obrzędy i rytuały.
Fascynuje ją głównie folklor Ukrainy wschodniej, słynący z rozbudowanych wielogłosowych pieśni lirycznych. Od kilku lat prowadzi badania muzyki tradycyjnej Podlasia, w szczególności prawosławnych
pieśni religijnych kanonicznych i paraliturgicznych. Od ponad 20 lat
prowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Litwie i innych. Jako wokalistka bierze udział w
międzynarodowych projektach muzyki tradycyjnej oraz w koncertach muzyki współczesnej. Współpracuje również przy projektach teatralnych, radiowych i ok filmowych, tworząc oprawę muzyczną, jako konsultant wokalny w technice śpiewu białego


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij