Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie z pieśniami ukraińskimi z Polesia Rówieńskiego W programie pojawią się zarówno pieśni liryczne, jak i obrzędowe . Warsztat nie będzie poświęcony tylko nauce samych pieśni. Skupimy się także nad techniką wykonania, aby pieśni zabrzmiały jak najpiękniej! Luda popracuje z nami nad balansem poszczególnych głosów oraz ornamentyką. Pieśni z Polesia Rówieńskiego charakteryzują się bogactwem wariantów i ozdobników. Nad tymi szczegółami – ich wysłuchiwaniem wariantów i ich późniejszym swobodnym wykorzystywaniem w czasie wykonania pieśni – będziemy pracować.

W programie praca nad techniką śpiewu właściwa dla regionu: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisyjne , praca nad dźwiękiem i manierą śpiewu poleskiego.

Warsztaty poprowadzi Ludmiła Wostrikowa, etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka. Więcej informacji o prowadzącej – poniżej.


Szczegóły organizacyjne:
Termin:
14-15.10.2023
Zajęcia w godz. sobota: 11.00-16.00 oraz niedziela: 10.00 – 16.00

Miejsce:
Mrozy, Szkoła Językowa Mr Ozzy, ul. Urocza 5

Koszt:
250 zł / osobę. Opłata na miejscu gotówką.
link do zapisów
https://forms.gle/WwMzx2b6iTono1QT7

Uwaga:
liczba miejsc jest ograniczona

Jest możliwość zanocowania na miejscu. Gospodyni udostępnia salon. Potrzebne karimaty i śpiwory.

W bonusie wieczór integracyjny z Ludą

Opcje noclegu należy uzgodnić z Agatą Korbel tel. 693 367 296

Dojazd: samochodem lub pociągiem do stacji Mrozy


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij