Przejdź do głównej zawartości strony

Kapela Serhija Ohrimczuka to kwartet, który bada i wykonuje tradycyjną muzykę instrumentalną i polifoniczną z różnych regionów Ukrainy.
Serhij pochodzi z Krzywego Rogu. Jest znakomitym skrzypkiem i śpiewakiem, członkiem m.in. legendarnej już formacji Drevo wykonującej tradycyjne polifoniczne pieśni białym głosem.
Na scenie pojawią się też zaproszeni goście – zarówno Ukraińcy, jak i Polacy. Będzie też okazja, żeby samemu pośpiewać ze znakomitymi ukraińskimi muzykami.

W programie:
– ukraińskie śpiewy polifoniczne białym głosem
– melodie ukraińskie z Podola, Wołynia, Naddniestrza, Zakarpacia i Polesia
– muzyka obrzędowa i taneczna
– ukraińskie aranżacje muzyki tanecznej z innych regionów Europy (bal folk)

Na koncercie będzie można wspólnie zaśpiewać oraz zatańczyć lub też po prostu posłuchać.

Uwaga- koncert odbędzie się na powietrzu, bez względu na warunki pogodowe. Warto zabrać ciepłe ubranie i coś od deszczu w razie czego. Na terenie nie prowadzimy działalności gastronomicznej, można zabrać ze sobą własne jedzenie oraz picie.


Niedawno, 24 sierpnia 2022, obchodziliśmy Dzień Niepodległości Ukrainy, a jednocześnie upłynęło 6 miesięcy od wybuchu strasznej wojny, która toczy się za wschodnią granicą Polski. Solidaryzujemy się z Ukraińcami, wśród których mamy wielu serdecznych przyjaciół – wierzymy, że walczą z tą agresją również za nas, za całą Europę i wszystkich Europejczyków. Dlatego nie powinniśmy ustawać we wspieraniu ich – zarówno tych, którzy w Ukrainie pozostali i codziennie narażają się na niebezpieczeństwo, jak i tych, których konflikt zmusił do wyjazdu i szukania schronienia m.in. tutaj, w Polsce.
Fundacja Numinosum już od samego początku wojny zaangażowała się w różne akcje pomocowe. 5 marca 2022 odbył się koncert charytatywny „dla Ukrainy”. W Chacie Numinosum wystąpiły wówczas połączone siły aż czterech zespołów śpiewaczych, a koncertu słuchało ponad 100 osób. Oprócz tego wysłaliśmy prawie cały samochód leków i materiałów higienicznych do szpitala w Żytomierzu. W maju i w czerwcu w Chacie Numinosum zorganizowaliśmy przestrzeń edukacyjną dla ukraińskich dzieci, które znalazły się w Warszawie. Następnie w dniach 11-29 lipca 2022 odbywały się dla nich półkolonie.
Numinosum Festival to największe coroczne wydarzenie, które organizujemy jako Fundacja. Czujemy, że w tym roku nie mogło w jego programie zabraknąć fragmentu poświęconego Ukrainie. Kultura ukraińska, która od lat inspiruje nas i zachwyca, obecnie ma do odegrania szczególną rolę – wzmacnia tożsamość, jednoczy i podtrzymuje na duchu.


Miejsce:
Chata Numinosum
Jazdów 3/5, Warszawa

Wstęp:
wolny – w trakcie wydarzenia zostanie przeprowadzona dobrowolna zrzutka pieniędzy na pomoc rodzinom ukraińskim w Warszawie Prosimy o zabranie gotówki. Każda złotówka się liczy!


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij