Przejdź do głównej zawartości strony

Zespół Werchowyna śpiewa nieprzerwanie od 1991 roku. Powstał w Warszawie w środowisku Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich i przez pierwsze lata jego repertuar koncentrował się na łemkowskich, huculskich i ukraińskich pieśniach zasłyszanych podczas górskich wędrówek, wykonywanych z towarzyszeniem instrumentów. Muzyczne zainteresowania ewoluowały i dojrzewały przez kolejne lata, czego efektem jest obecny skład i repertuar grupy. Dzisiejsza Werchowyna koncentruje się na wielogłosowych pieśniach wschodniosłowiańskich śpiewanych a capella, czasami z udziałem pojedynczych instrumentów.

Istotą i siłą napędową przez wszystkie lata istnienia Werchowyny jest umiłowanie śpiewu zespołowego, tradycyjnych manier wykonawczych, wschodniosłowiańskich współbrzmień, ale także długoletnia przyjaźń i wspólna historia większości członków zespołu. W ciągu 31 lat istnienia grupa koncertowała w Polsce i na Ukrainie, była gościem największych w Polsce festiwali muzyki etnicznej i imprez folkowych. Tradycją stały się coroczne zimowe koncerty przy świecach w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, gromadzące liczną publiczność.


Miejsce:
Park Zdrojowy Wysowa Zdrój

Wstęp:
bezpłatny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij