Przejdź do głównej zawartości strony

Uwaga: zapisy zakończone

Zapraszamy na jednodniowy warsztat tradycyjnych pieśni ukraińskich prowadzony przez wspaniałego śpiewaka, nauczyciela, etnomuzykologa Jurija Pastuszenko


Jurij Pastuszenko – Jest absolwentem Katedry Folkloru i Etnografii Kijowskiego Uniwersytetu Kultury, członkiem zespołu Drewo skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej. Zajmuje się badaniem, dokumentowaniem i kontynuacją ukraińskich tradycji wokalnych. W Polsce prowadzi bogatą działalność koncertową i edukacyjną. Na polu zawodowym współpracuje z twórcami reprezentującymi różne prądy w muzyce i innych dziedzinach sztuki. Jest założycielem zespołu „More”, prowadzi międzynarodowy program „Morze pieśni”.
Na kanale „morze pieśni” https://www.youtube.com/@morzepiesni5186/videos
można znaleźć ciekawe nagrania dokumentujące ekspedycje na Polesie i Podlasie, które Jurij przeprowadził wraz z żoną Zuzanną Morawiecką-Pastuszenko oraz pieśni, fragmenty ich koncertów i pracy warsztatowej.


Gdzie:
Wrocław – Nadodrze/Centrum

Godz:
13:00-19:00
5h warsztatowych z około godzinną przerwą (kawa, herbata i vege obiad na miejscu )

Koszt:
150 zł.
Ilość miejsc ograniczona

Zapisy:
[email protected]


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij