Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na film z wydarzenia w Gałkach koło Rusinowa, które odbyło się u państwa Siwców w starej drewnianej chałupce i dużym garażu będącym częścią zabudowań gospodarczych.

Zapraszamy na film z wydarzenia w Gałkach koło Rusinowa, które odbyło się u państwa Siwców w starej drewnianej chałupce i dużym garażu będącym częścią zabudowań gospodarczych.

Na program składały się zajęcia śpiewacze dla dzieci oraz dla dorosłych. W repertuarze pojawiły się m.in. pieśni dziecięce (kołysanki, zabawy). Prowadzącą była pani Maria Siwiec, a wspierali ją Agnieszka i Mateusz Niwińscy.

Wieczorem odbyła się potańcówka na dechach, podczas której zagrały Kapela Henryka Gwiazdy i Kapela Niwińskich. Gościnnie wystąpiła też Katarzyna Zedel i Tadeusz Cieślak. Poza programem wspólnie śpiewano i grano.

Gościnność gospodarzy w połączeniu z odpowiednim miejscem od kilku lat tworzą swoisty rodzinny dom kultury, gdzie spotykają się zarówno miejscowi, jak i przyjezdni, żeby obcować z żywą tradycją. Mistrzynią, która skupia u siebie chętnych nauki i doświadczeń, jest znakomita śpiewaczka i tancerka Maria Siwiec. Jej mąż Wacław, który jest świetnym tancerzem, wspiera ją w przygotowywaniu takich wydarzeń.

Spotkanie zrealizowano w ramach działań Radomskiej Szkoły Tradycji – Akademii Kolberga 2022.

Radomska Szkoła Tradycji
akademiakolberga.pl
facebook | youtube | soundcloud

Akademia Kolberga to program, który opiera się na doświadczeniu bliskiego, żywego spotkania z tradycjami muzycznymi i tanecznymi polskiej wsi oraz pracy, którą prowadzi od ponad dwudziestu lat pokolenie praktyków: artystów, animatorów kultury, badaczy i dokumentalistów wiejskich tradycji muzycznych. Celem Akademii Kolberga jest stworzenie modelowego, innowacyjnego w warunkach polskich programu przywracania tradycyjnej muzyki do społecznej i kulturowej praktyki społeczności wiejskich.

Koordynator: Czesław Pióro
Realizacja filmu: Robert Czupryn

Realizacja:
Radomska Szkoła Tradycji
Fundacja Republika Radomska
– Akademia Kolberga
akademiakolberga.pl
facebook | youtube | soundcloud
– Forum Muzyki Tradycyjnej
FMT/muzykatradycyjna.pl
– Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
nimit.pl

Program Akademia Kolberga jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach zadania „Akademia Kolberga 2022” prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij