Przejdź do głównej zawartości strony

Działania Puszczańskiej Szkoły Tradycji w 2023 r. koncentrowały na spotkaniach międzypokoleniowych, podczas których wiejscy mistrzowie wystąpili w roli nauczycieli.

Odbyły się warsztaty wypiekania weselnego korowaja, nauka pieśni weselnych, nauka kolęd – poprowadzone przez dobrowodzkie śpiewaczki, Ninę Jawdosiuk oraz Walentynę Klimowicz. Podczas rodzinnych warsztatów wykonywania gwiazdy kolędniczej ekspertem był Piotr Bogacewicz z Krywiatycz (gm. Orla). Finałem działań był ekumeniczny wieczór kolęd, na którym zaprezentowało się 10 grup z Dobrowody i okolic.


Puszczańska Szkoła Tradycji jest realizowana przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynacja: Julita Charytoniuk

Realizacja filmu: Ewa Borkowska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij