Przejdź do głównej zawartości strony

Polecamy uwadze i chojności proponowane przez śpiewaczki i instrumentalistki przyłączenie się do zbiórki na wydanie pierwszej płyty zespołu SenJawaZabawa pt. „Mały człowiek”.

zrzutka.pl/


Sen Jawa Zabawa pisze:

Oto my, podróżniczki po snach słodkich i sennych koszmarach. Razem śnimy i bawimy się w projekcie SenJawaZabawa. Przy dźwiękach zachowanych w polskiej tradycji kołysanek, pieśni, przyśpiewek, zaklęć, przemów i starodawnych zabaw, lunatykujemy ku obrazom, opowiadającym o dziecku i matce. Gramy na instrumentach: cymbałach, harmonii, basach, barabanie i „dziwolągach”: polifonie, trąbkoskrzypcach, bekadle, metalofonie, glinianym dzbanie czy metalowych lejkach. Czasem śmiejąc się, czasem płacząc, krzycząc czy szepcząc, a niezmiennie śpiewając, wędrujemy tam gdzie chcemy, swobodnie traktując muzyczne krainy, czas, światy i zaświaty, a w podróży towarzyszą nam przedstawione na stuletnich fotografiach dzieci z zabawkami. SenJawęZabawę tworzą: Agata Harz, Paula Kinaszewska, Marta Maślanka, Katarzyna Szurman.

Nadszedł moment, w którym pragniemy wydać naszą pierwszą kołysankową płytę „Mały człowiek”. Znajdziecie na niej 13 utworów różnego rodzaju. Począwszy od najstarszych pieśni, które zachowały ślady wędrówek ludów czy prastarych wierzeń o ptakach symbolizujących miłość, początek i przynoszących z zaświatów nowe dusze, poprzez kołysanki obiecanki – przekupywanie dziecka, by zasnęło, kołysanki straszanki, gdzie pojawia się postać „dziada”, a straszenie nim uważano kiedyś za dobry sposób na wychowanie, zabawy: litanię stwarzania świata poprzez budowanie zdania w nieskończoność, dziecięcą ostatkową przemowę gdzie świat został zaczarowany i odwrócony w dziwny „świat na opak”. Znajdziecie kołysanki mroczne i pełne niepokoju, jak samotność dziecka ssącego szmatkę z cukrem i zostawionego, gdy kobiety szły w pole oraz kołysanki radosne, przyjemne dla ucha, jak sentymentalne walczyki. Wreszcie, usłyszycie zaklęcie towarzyszące wymianie zęba mlecznego w stały, świadectwo pewnej nie do końca udanej transakcji zamienione w bajkę i kołysanki ciche i melodyjne jak muzyka wiatru, morza czy gruchanie gołębia.

Kogo może zainteresować nasza płyta? Nie tylko koneserów muzyki tradycyjnej i zainteresowanych jej przetworzeniami. Dedykujemy ją wszystkim dorosłym, którzy jeszcze do końca nie zapomnieli, jak to jest być dzieckiem, dla których fascynujące jest wewnętrzne przeżywanie tego stanu. Niezależnie od metrykalnego wieku, w każdym z nas zostaje ślad po dziecku, którym kiedyś był, nieważne jak dawno, a muzyka może stać się kanałem kontaktu z tym zjawiskiem.

Dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą twórczość – jest taka możliwość, każdy z Was może zostać Mecenasem. Pieniądze przeznaczymy na miks utworów, projekt graficzny okładki oraz wytłoczenie płyty. Dzięki Waszemu wsparciu narodzi się „Mały człowiek”.

Czytaj więcej!

 


Więcej o SenJawaZabawa możecie przeczytać tu:
szmerybajery.pl/senjawazabawa.html
Facebook/polishlullabies

A tu możecie nas posłuchać:
YouTube…


Źródło informacji:
zrzutka.pl/


Serdecznie polecam — rubryka poświęcona publikacjom wydawniczym i internetowym

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij