Przejdź do głównej zawartości strony

Tego jeszcze nie było! Na jednej scenie wystąpią gwiazdy dwóch muzycznych światów — polskiego i bośniackiego. Goran Bregović po raz kolejny podejmie współpracę z polskim artystą. Wraz z Adamem Strugiem dokonają fuzji monodii i wielogłosu w nowych aranżacjach z towarzyszeniem instrumentów charakterystycznych dla rodzimych tradycji. Artyści zapowiedzieli również obecność śpiewaków ludowych, orkiestr dętych oraz tancerzy ze Szwecji.

Pierwszy koncert odbędzie się w Noc Świętojańską w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W programie teatr obrzędowy pokazujący zwyczaje polskie i bośniackie tradycyjnie czynione w czas przesilenia letniego.

Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia zapowiada transmisję ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W planach symultaniczne tłumaczenie z bośniackiego na polski i odwrotnie, dla wszystkich łaknących głębszego zrozumienia kontekstów.

Wybrane kolejne wydarzenia:
Bandysie
Zakopane
festiwal Re:Tradycja w Lublinie
dożynki w Łomży

Pełna rozpiska trasy koncertowej już wkrótce!

Chcesz zaśpiewać w chórkach? Wypełnij formularz:
przykro nam, rekrutacja zakończona

Patronat medialny:
muzykatradycyjna.pl


Zobacz dyskusje:
– Facebook/post 1
– Facebook/post 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij