Przejdź do głównej zawartości strony

Ogłaszamy!

30 października to dzień oficjalnej premiery płyty „Ostatnia przysługa. Marsze pogrzebowe w repertuarze tradycyjnych roztoczańskich orkiestr dętych”. Jest to pierwsze w Polsce wydawnictwo w całości poświęcone orkiestrowemu repertuarowi żałobnemu. Na albumie znalazły się marsze pogrzebowe w wykonaniu orkiestr dętych z Goraja, Zakrzewa, Zaburza i Zdziłowic.

Marsze pogrzebowe to wyjątkowa część repertuaru rodzimych orkiestr dętych. Jest to bogaty zbiór, w którym bardzo liczne są utwory polskich kompozytorów, niektóre powstałe niemal dwa wieki temu. Wykonywane są najczęściej w kondukcie pogrzebowym, który z orkiestrą na czele odprowadza zmarłego w jego ostatnią drogę. Dziś już o taki widok na cmentarzu jest coraz trudniej, nawet na Roztoczu, gdzie orkiestrowe tradycje są wyjątkowo silne. Postanowiliśmy zarejestrować ten repertuar na płycie, póki jest on jeszcze w ciągłym użyciu przez lokalne zespoły.„Ostatnia przysługa” to album dokumentujący utwory najczęściej grywane przez roztoczańskie orkiestry, tyleż trudne, co unikatowe. Warto zapoznać się z tym fragmentem polskiego muzycznego dziedzictwa.


Koncert premierowy
30 X 2022 o godzinie 15:00
w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju
Wstęp wolny

Wystąpią:
Orkiestra Dęta z Goraja
Orkiestra Dęta z Zaburza
Orkiestra Dęta z Zakrzewa
Orkiestra Dęta ze Zdziłowic

Na koncercie będzie możliwość pozyskania nieodpłatnego egzemplarza wydawnictwa.
Płyta zostanie również udostępniona w serwisach streamingowych.

Zapraszamy i polecamy,
Fundacja Piszczałka


Organizatorzy:

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie


Serdecznie polecam — rubryka poświęcona publikacjom wydawniczym i internetowym

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij