Przejdź do głównej zawartości strony

Zachęcamy do wsparcia zakupu instrumentu po zmarłym Macieju Kazińskim, muzyku, który zajmował się rozmaitymi tradycjami muzycznymi. Akcję organizują przyjaciele Macieja i twórcy festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni”:

zrzutka.pl…

Wśród pamiątek po Macieju Kazińskim (wieloletnim dyrektorze artystycznym i przyjacielu festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni”, zmarłym w 2018r.) znajduje się szczególny instrument: XIX-wieczny, zbudowany w Göteborgu historyczny fortepian (tafelklavier). Instrument miał swój koncertowy debiut w Jarosławiu podczas festiwalu w 2021, kiedy niezapomniany koncert Musique pour Maciej zagrał na nim Marcel Pérès – przyjaciel i mistrz Macieja (i nasz).

Instrument został nam wypożyczony dzięki uprzejmości Franceski – wdowy po Macieju, która obecnie wyprowadza się z Polski i nie może sobie pozwolić na przewiezienie i przechowywanie pełnej kolekcji pamiątek i instrumentów.

Chcielibyśmy, żeby fortepian mógł zadomowić się w Jarosławiu na dłużej – służąc nie tylko jako sentymentalny eksponat, ale także jako instrument grający podczas recitali organizowanych w ciągu roku, jak i podczas specjalnych koncertów w ramach corocznego festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni”. Mamy również nadzieję organizować pokazy dla jarosławskiej młodzieży w ramach współpracy z lokalną Szkołą Muzyczną.

(fotografie: Mirosław Chudy)


Źródło informacji:
zrzutka.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij