Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do Laboratorium Zabaw Tradycyjnych na warsztaty dla osób pracujących z dziećmi, które będą skupione wokół polskich zabaw oraz ich analizy pod kątem walorów terapeutycznych, rozwojowych i integrujących. Wydarzenie jest częścią działań II edycji Laboratorium i jest realizowane przez Forum Muzyki Tradycyjnej w ramach programu NCK – EtnoPolska.

W czasie warsztatów uczestnicy w praktyce zapoznają się się z polskimi zabawami tradycyjnymi w gronie osób, które specjalizują się w różnych dziedzinach pracy z dziećmi. Warsztaty będą miał charakter doświadczeniowy, uczestnictwo w nim wiąże się z ćwiczeniami fizycznymi – zachęcamy, aby zadbać o wygodny ubiór i obuwie. Warsztaty mają charakter otwarty – nie jest wymagane żadne wcześniejsze przygotowanie ani doświadczenie w tematyce kultury tradycyjnej.

Laboratorium Zabaw Tradycyjnych
Warsztaty są częścią projektu Laboratorium Zabaw Tradycyjnych, w którym już po raz kolejny sprawdzamy, w jaki sposób polskie zabawy tradycyjne można zastosować w rozwojowej i terapeutycznej pracy z dziećmi. Laboratorium to projekt o charakterze badawczym i edukacyjnym, którego celem jest analiza tradycyjnych zabaw dziecięcych pod kątem możliwości ich wykorzystania wśród dzieci z różnymi potrzebami oraz zbadanie ich właściwości – wpływu na dzieci na polu rozwojowym, terapeutycznym, społecznym i psychologicznym. Tym samym celem projektu jest również promowanie aktywnego korzystania z kultury tradycyjnej w pracy z dziećmi.

W pierwszej, pilotażowej edycji projektu powstały przydatne materiały: karty zabaw, podkasty, nagrania do praktycznego wykorzystania w pracy z różnymi grupami i w kontakcie indywidualnym – można je znaleźć tutaj: https://muzykatradycyjna.pl/do-czytania/laboratorium-zabaw-tradycyjnych-2023-materialy/

Więcej o założeniach projektu i jego celach można przeczytać tu:
https://muzykatradycyjna.pl/do-czytania/laboratorium-zabaw-tradycyjnych-2024-ii-edycja-edukacja/

Do kogo skierowany jest warsztat?
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać polskie zabawy tradycyjne do zastosowania w kontakcie indywidualnym i grupowym.

Pracujesz z dziećmi jako nauczyciel, pedagog, edukator, logopeda, rytmik, psycholog, rewalidator, terapeuta czy rodzic? Jesteś ciekawy, jak można pracować z dziećmi w oparciu o tradycję?

Zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień pracują z dziećmi oraz są zainteresowani tym, w jaki sposób włączyć w pracę mało znane zabawy tradycyjne. W grupie warsztatowej będą również zaproszone do projektu specjalistki z różnych dziedzin związanych z pracą z dziećmi, wraz z którymi będziemy badać właściwości poznawanych zabawy – ich wpływ na dzieci na polu rozwojowym, terapeutycznym, społecznym i psychologicznym.

Pierwszeństwo udziału w warsztatach mają osoby:
– pracujące na stałe z dziećmi jako specjaliści, nauczyciele, edukatorzy (ciągła praca)
– nie mające do tej pory doświadczenia z zabawami tradycyjnymi i/lub polską muzyką tradycyjną
– prowadzące działania w miejscowościach poniżej 50 000 mieszkańców

Warsztaty poprowadzą:
Karolina Ociepka
Marta Urban-Burdalska
Marta Domachowska

Zachęcamy do promowania wydarzenia:
– Facebook/wydarzenie

Termin:
19 czerwca 2024 (środa)
09.30–10:00 – rejestracja
10.00–15.00 – warsztat z krótkimi z przerwami

Miejsce:
Puszczykowo k. Poznania (szczegółowy adres wkrótce),
szybki i dostępny dojazd PKP oraz autobusami komunikacji poznańskiej

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy poprzez formularz rekrutacyjny:
https://forms.gle/Dh5Jruj2KwW7LpZ96

Koszt:
100 zł – za udział w warsztatach – po otrzymaniu potwierdzenia zapisu należy uiścić kwotę na wskazane w mailu konto bankowe. wpłata ta ostatecznie rezerwuje miejsce na warsztatach

Koordynacja i kontakt:
Katarzyna Rosik
[email protected]

Organizator:
Forum Muzyki Tradycyjnej – organizacja powołana przez praktyków tradycyjnego śpiewu, muzykowania i tańca w celu wzajemnej współpracy na rzecz kontynuacji polskiej muzyki wiejskiej oraz wspólnej reprezentacji środowiska.

Partnerzy:
– Teatr Mozaika (Poznań)
mozaikadzieciom.pl
Facebook/mozaikadzieciom
– Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
etnomuzeum.pl
Facebook/etnomuzeum.torun
– Fundacja „Muzyka Jest Nieskończona”
Facebook/MuzykaNieskonczona
– Mały Kolberg
malykolberg.pl
Facebook/malykolberg
– Alfabet Tradycji
alfabettradycji.pl
– Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij