Przejdź do głównej zawartości strony

Dostępne w sieci archiwum było marzeniem Stowarzyszenia Trójwiejska od lat. Nagromadzone niezliczone nagrania, udokumentowane rozmowy, zdjęcia i filmy związane z pieśniami, tańcami i żywą tradycją wsi z Kurpi, Kociewia czy Kaszub zbyt długo zalegały w przestrzeniach naszych dysków. Przyszedł czas, aby się nimi podzielić. Aby pozwolić tradycji żyć dalej i trwać w pamięci kolejnych osób.

Materiały z Kurpi zbieramy od 2010 roku. Ich opracowanie oraz przywrócenie strony archiwum do życia i jej rozbudowę zawdzięczamy ogólnopolskiemu projektowi Akademia Kolberga. Projekt ten jest realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej.

Materiały z Kociewia zbierane były w ramach projektu „Kalejdoskop – Pamięć i Muzyka” realizowanego w roku 2016 przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Urzędu Miasta Pelplin. W trakcie tego projektu powstał szkielet strony archiwum.

Materiały z Kaszub zbieramy od stosunkowo krótkiego czasu. Teren ten jest bogaty w śpiewaków pogrzebowych, bo zwyczaj śpiewania Pustych Nocy jest jedną z najbardziej żywych tradycji w regionie”.


Adres internetowy udostępniania:
archiwum.trojwiejska.pl

Inne udostępnienia:
trojwiejska.pl
youtube.com/channel/UCoY2PrqI8DxhNfnUUt8hDJw/videos
facebook.com/Trojwiejska
soundcloud.com/kalejdoskop-kociewie

Zasady udostępniana – regulamin, warunki licencyjne:
Youtube – standardowa licencja: youtube.com/static?gl=PL[&]template=terms
Facebook – standardowa licencja: facebook.com/legal/terms
Soundcloud – treść licencji: soundcloud.com/terms-of-use#twoje-konto-soundcloud

Adres/kontakt:
Stowarzyszenie „Trójwiejska”
ul. Góralska 71c/7, 80-292 Gdańsk
[email protected]


Notę opracowała:
Małgorzata Bieńkowska

Nota powstała w roku 2020 w ramach zadania „MuzykaTradycyjna.pl” realizowanego przez Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca – Pracownią Muzyki Tradycyjnej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij