Przejdź do głównej zawartości strony

Strona mazowszepolnocneziemianieznana.pl służyć będzie tworzeniu opowieści o kulturze i tradycji Mazowsza Północnego – ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej Ziemi Zawkrzeńskiej i okolic Mławy – zarówno w sferze przeszłości, jak i współcześnie. Będziemy zbierać i udostępniać nagrania archiwalne i współczesne lokalnej muzyki, tańców i śpiewu, tak by mogli z nich korzystać wszyscy zainteresowani. Chcemy opowiadać o ludziach, obyczajach i historiach – dlatego zaprosimy do współpracy znawców i specjalistów kultury naszego regionu oraz organizacje i instytucje przyczyniające się do poszerzania wiedzy o przeszłości i wprowadzania tej wiedzy w teraźniejszość. Strona rozwijać się będzie stopniowo, w miarę powstawania kolejnych artykułów i przygotowania materiałów.

Mam nadzieję, że otwierając niniejszą stronę, będziecie – co i rusz – odkrywać coś nowego i ciekawego o swoim mieście, wsi, bliskich ludziach i kulturze, oraz że te odkrycia staną się częścią lokalnej tożsamości.

Janusz Prusinowski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij