Przejdź do głównej zawartości strony

„Kujawskie Kapele Ludowe – artyści i ich twórczość

Świadomość tego, że dzisiejsze bogactwo i intensywność życia muzycznego Bydgoszczy i całego regionu Kujaw wyrosło na żyznej glebie lokalnych tradycji muzycznej, mobilizuje nas do poszukiwania i dokumentowania tych najpierwszych przejawów muzykalności – ludowych tradycji muzycznych.

Nieoceniona i niestrudzona w dokumentowaniu kujawskiej sztuki ludowej Wanda Szkulmowska, przekazując nam swoje domowe archiwum, zapoczątkowała zapewne długoletnie prace, ukazujące zachowane w XX wieku ślady działalności kujawskich kapel ludowych.

Przekazujemy zatem do wykorzystania zbiór otwarty, pełen różnorodnych, odmiennych śladów. Można tu znaleźć osoby, zespoły, teksty, nuty, pliki dźwiękowe i obrazy. Prawdziwe ślady żywej kultury naszego regionu”.

Aleksandra Kłaput-Wiśniewska


Adres udostępniania strony:
https://folklorkujawski.pl/

Inne udostępnienia:
Brak

Zasady udostępniania – regulamin/warunki licencyjne:
Copyright © 2000–2019 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy – Pracownia Kultury Muzycznej Pomorza i Kujaw i Folklorystyki

Adres/kontakt:
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
ul. Słowackiego 7, 85-008 Bydgoszcz
Pracownia Kultury Muzycznej i Folklorystyki
+48 52 321-06-87 w. 31
+48 52 321-05-82 w. 31


Notę opracowała:
Małgorzata Bieńkowska

Nota powstała w roku 2020 w ramach zadania „MuzykaTradycyjna.pl” realizowanego przez Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca – Pracownią Muzyki Tradycyjnej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij