Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie śpiewacze z Bogusławą Drzewiecką z Drzewiec.

Śpiewała na licznych weselach jako starsza niewiasta. Udziela się także (od 1975 r.) w zespole „Wesele Boryny” i w grupie śpiewaczej „Lipconki” (od 2003 r.). W 2019 otrzymała I nagrodę w kategorii solista śpiewak na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. W okolicy znana jest głównie z wyrabiania kwiatów z bibuły, koron (wianków), pająków tarczowych i krystalicznych, bukietów na ołtarzyki, rózg kwiatowych na ściany.

Bogusława Drzewiecka to żywa skarbnica wiedzy o dawnych obyczajach, strojach. Ma bogaty repertuar weselny i liryczny, którym podzieli się na spotkaniu. Zagłębimy się w kontekst wykonywanych utworów i posłuchamy życiowych historii ze wsi sportretowanej w „Chłopach” W. Reymonta.

Moderatorką spotkania będzie Joanna Skowrońska, pochodząca z łódzkiego badaczka i praktyczka muzyki z tego regionu.


NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

MIEJSCE: GOKSiR Sala
Reymonta 24, 96-127 Lipce Reymontowskie

Do Lipiec łatwy dojazd pociągiem, sala niedaleko stacji.

TERMIN: 22 czerwca 2024

PROGRAM
Zaczynamy o 12:00, spotkanie potrwa do 17:00 z przerwą obiadową.

ZAPISY:
https://forms.gle/iTpceX7x43DHSsWs6

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.

IDEA ŻYWEGO ARCHIWUM PIEŚNI

Tworząc internetowe Archiwum Pieśni (https://archiwumpiesni.pl/) otworzyliśmy dla Was okno na świat muzyki tradycyjnej, dzięki któremu bez wychodzenia z domu możecie poznawać śpiewacze tradycje z różnych stron Polski.

Dopełnieniem tych działań jest Żywe Archiwum Pieśni. Jego założeniem jest stworzenie drzwi, przez które będziecie mogli wejść do świata wiejskiego śpiewu, doświadczyć go w czasie kameralnych spotkań organizowanych na wsiach, prowadzonych przez wiejskie śpiewaczki i śpiewaków oraz ich uczniów i uczennice.

W 2024 roku odbędą się przynajmniej 4 takie spotkania.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij