Przejdź do głównej zawartości strony

Fundacja Tłocznia, Fundacja Pobliża i „Gazeta Wyborcza” zapraszają na Zielonogórskie Zaduszki. Wspólnie upamiętnimy dawnych mieszkańców Zielonej Góry i dawne cmentarze.

W piątek, 28 października, o godz. 18:45 w parku Tysiąclecia (przy grobowcu Beuchelta) odbędzie się koncert Adama Struga. Śpiewak i instrumentalista, popularyzator muzyki tradycyjnej, wykona pieśni zegarowe, czyli polskie pieśni żałobne z okresu baroku. Adam Strug razem z zespołem Monodia Polska co roku we Wszystkich Świętych wykonuje je na Starych Powązkach w Warszawie. Uczestnicy koncertu otrzymają śpiewniki, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu.

O godz. 19:30, po zakończeniu koncertu, rozpocznie się spacer z lampami naftowymi śladem dawnych zielonogórskich cmentarzy. Z parku Tysiąclecia, czyli dawnego cmentarza Zielonego Krzyża, przejdziemy na plac Słowiański, gdzie znajdował się cmentarz św. Trójcy. Po drodze zatrzymamy się na dawnym cmentarzu św. Jana na placu Matejki i przy konkatedrze pw. św. Jadwigi. Spacer potrwa ponad godzinę. Zapewniamy lampy naftowe.

W sobotę, 29 października, o godz. 15 w Sali Szeptów (historyczna piwnica winiarska Eduarda Seidela) przy ul. Sowińskiego 3 odbędzie się spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem do poezji Leśmiana. Potrwa 1,5 godziny.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zielonogórzan niezależnie od wieku

Zobacz:
adamstrug.pl

Organizatorzy:
Fundacja Tłocznia
Pobliża
Wyborcza.pl Zielona Góra

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij