Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na niedzielne popołudnie do świetlicy w Dobrowodzie (gm. Kleszczele).
Mamy dla Was dwie propozycje – coś dla dzieci i coś dla dorosłych.

Od 13.00 do 14.30 w lokalnej odbędą się warsztaty, które poprowadzi rysowniczka Olga Gruberne-Buk.
Będzie to wyprawa ziołowa z kredkami w garści. Będziemy opowiadać ziołowe historie i anegdoty, kolorować i układać ziołowe puzzle. Pofantazjujemy też trochę o ziołach zaczarowanych i takich zupełnie zmyślonych, a wszystko to zaprowadzi nas do stworzenia kilku pierwszych kart Waszego pierwszego zielnika.
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Można też dołączać rodzinnie.

Około 15.00 rozpoczniemy (chyba możemy tak powiedzieć) spotkanie promocyjne.
Opowiadać będziemy o „Zielniku dobrowodzkim”, który powstawał przez 3 ostatnie lata i wreszcie doczekał się wydania. Nie byłoby go, gdyby nie mieszkanki Dobrowody: Nina Jawdosiuk, Barbara Jakimiuk, Walentyna Klimowicz, Tatiana Markiewicz, Maria Artemiuk, które opowiadały o okołopuszczańskich roślinach oraz Irena Jawdosiuk, która skrzętnie te opowieści spisywała. Opisy etnobotaniczne wykonał Karol Szurdak. Rysunki Olga Gruberne-Buk. Oczywiście, jest jeszcze kilka osób bez których by się to wszystko nie udało. Ale o tym opowiemy w Dobrowodzie.
Nie zabraknie też pieśni w wykonaniu dobrowodzkich śpiewaczek.

Spotkajmy się, porozmawiajmy, napijmy ziółek

Uwaga, podczas spotkania będzie możliwość otrzymania zielnika. W miarę naszych możliwości wręczymy każdej osobie jeden egzemplarz. Postaramy się


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Nie obowiązują zapisy.
W razie pytań, prosimy pisać tu: [email protected]

Organizator: Puszczańska Szkoła Tradycji prowadzona przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij