Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do udziału w zajęciach XXIV edycji Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, której praktyczne i teoretyczne zajęcia poświęcone są głównie zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym. Wykładowcami Letniej Szkoły są, jak co roku, teoretycy i praktycy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Na program Letniej Szkoły składają się:
– praca nad emisją głosu
– opanowanie technik śpiewu
– opanowanie stylów i manier wykonawczych
– nauka pieśni
– wykłady i projekcje filmowe
– zajęcia instrumentalne
– zajęcia taneczne
– zajęcia teatralne
– zajęcia dla dzieci oparte na wybranych elementach kultur tradycyjnych

W programie zajęć znajduje się około czterech godzin codziennej pracy nad samym śpiewem. Podczas tegorocznej Szkoły zajęcia wokalne poświęcone będą polskim, białoruskim, litewskim, serbskim i ukraińskim pieśniom tradycyjnym.

Temat wykładów tegorocznej Letniej Szkoły brzmi: „Badania terenowe i kwerendy w aspekcie muzykologicznym, socjologicznych i kulturowym”.

W trakcie Letniej Szkoły prowadzone są również zajęcia praktyczne poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne.
Umiejętności zdobyte podczas zajęć można sprawdzić na wieczornych potańcówkach.

Zajęcia Letniej Szkoły adresowane są zarówno dla początkujących, jak i dla osób, które chcą kontynuować i pogłębiać zdobyte wcześniej doświadczenia.

W drugim tygodniu tegorocznej Letniej Szkoły (w dniach 10-15 lipca 2022) odbędą się warsztaty głosowo-teatralne, w czasie których powstawać będzie muzyka improwizowana do spektaklu Daniela Adamczyka opartego na tekstach staropolskich. Zajęcia odbędą się, jeśli zgłosi się wystarczająca ilość chętnych (minimum 7 uczestników).
Uwaga! Zajęcia teatralno-głosowe będą się odbywać w tym samym czasie co warsztaty głosowe, tj. 12:30-14:30 i 18:30-20:30.

DLA DZIECI

Proponujemy Państwu przyjazd z dziećmi, które będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach bazujących na tradycyjnych pieśniach oraz grach i zabawach dziecięcych. Zajęcia odbywać się będą dwa razy dziennie w wymiarze ok. 4 godz. (2 godziny warsztatów i 2 godziny spotkań w formie świetlicy). Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w czasie trwania warsztatów głosowych.
W przypadku najmłodszych dzieci wskazana jest obecność rodziców na zajęciach. Zajęcia odbędą się, jeśli zgłosi się wystarczająca ilość chętnych (minimum 6 dzieci).

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
9:00 – 10:00 Śniadanie
10:00 – 11:00 Wykłady
11:00 – 12:30 Zajęcia instrumentalne
12:30 – 14:30 Zajęcia głosowe / zajęcia teatralne / zajęcia dla dzieci
14:30 – 15:30 Obiad
16:00 – 17:30 Zajęcia taneczne – dla początkujących
17:30 – 19:30 Zajęcia głosowe / zajęcia teatralne / świetlica dla dzieci
19:30 – 20:30 Kolacja
20:30 – 22:00 Zajęcia taneczne – dla zaawansowanych / zajęcia fakultatywne / potańcówki / projekcje filmowe / dyskusje

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie zajęć.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:
Daniel Adamczyk (Polska), Rytis Ambrazevičius (Litwa), Jan Bernad (Polska), Ania Broda (Polska), Julita Charytoniuk (Polska), Antoni Hasso – Agopsowicz (Polska), Joanna Gancarczyk (Polska), Olena Honczarenko (Ukraina), Jelena Jovanovič (Serbia), Monika Kępka (Polska), Mateusz Kowalski (Polska), Marcin Lićwinko (Polska), Monika Mamińska (Polska), Iryna Maziuk (Białoruś), Jura Pastuszenko (Ukraina), Czesław Pióro (Polska), Anna Psuty (Polska), Joanna Skowrońska (Polska), Tatiana Sopiłka (Ukraina), Agnieszka Szokaluk (Polska), Zofia Szyrajew (Polska), Marta Urban-Burdalska (Polska), Katarzyna Tucholska (Polska), Iwona Wylęgała (Polska), Chłopcy z Nowoszyszek (Polska)

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W LETNIEJ SZKOLE JEST:
1. Wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego.
https://docs.google.com/…/1karIuG8VZ30bmzgv…/edit…
2. Uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości podanej w mailu – osoby zakwalifikowane do udziału w Letniej Szkole zostaną o tym poinformowane mailowo. Tą drogą podamy także numer konta oraz sposób dokonania wpłaty. Prosimy nie dokonywać wpłat przed otrzymaniem wiadomości o przyjęciu na Szkołę i sposobie płatności.
3. Po otrzymaniu informacji potwierdzającej przyjęcie na Letnią Szkołę można zarezerwować nocleg przez maila do nas. Uwaga! Rezerwacja noclegu będzie możliwa dopiero po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa.

Opłaty za zajęcia:
– 900 zł – (dwa tygodnie) zajęcia głosowe
– 650 zł – (jeden tydzień) zajęcia głosowe
– 350 zł – (dwa tygodnie) zajęcia instrumentalne / taneczne
– 250 zł – (jeden tydzień) zajęcia instrumentalne / taneczne
– 500 zł – (dwa tygodnie) zajęcia dziecięce
– 300 zł – (jeden tydzień) zajęcia dziecięce
– 650 zł – (jeden tydzień) zajęcia teatralno-głosowe

Decyzję o przyjęciu na Letnią Szkołę oraz przydziale do poszczególnych grup podejmuje Organizator w oparciu o informacje podane w formularzu zgłoszeniowym, preferencje kandydata oraz doświadczenie muzyczne.

Ze względu na charakter zajęć nie przewiduje się możliwości dołączania w trakcie zajęć Szkoły, samodzielnej zmiany grup oraz wcześniejszego wyjazdu przed prezentacją podsumowującą Szkołę. Możliwe jest to tylko w wyjątkowych wypadkach i po konsultacji z Organizatorem.

INFORMACJE DODATKOWE

Miejsca noclegowe można zarezerwować w Ośrodku Wypoczynkowym w Posejnelach, (Posejnele 26A, 16-506 Giby) po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o przyjęciu na Letnią Szkołę.
Organizatorzy Letniej Szkoły pośredniczą w rezerwowaniu noclegów i posiłków.

CENY POBYTU:
W Ośrodku Wypoczynkowym w Posejnelach dostępne są noclegi w domkach 4 i 5-osobowych. W większości domków (poza czterema domkami 4-osobowymi) jest WC. Prysznice znajdują się w osobnym budynku.
Cena za nocleg bez różnicy zakwaterowania z całodziennym wyżywieniem – 100 zł
Cena za nocleg bez wyżywienia – 50 zł
Cena za nocleg z całodziennym wyżywieniem dla dziecka do 12 roku życia: 75 zł
Cena za nocleg dla dziecka do 12 roku życia bez wyżywienia: 30 zł

Rekomendujemy przyjazd na pełen „turnus” – jeden lub dwa tygodnie. W takim wymiarze czasowym pracują grupy warsztatowe, w takim też wymiarze działa płatność za pobyt w ośrodku, co oznacza, że niezależnie od tego, czy przyjedziecie 3 dni później, płacicie za cały turnus.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja dostępne są tylko w opcji wegetariańskiej.

Na terenie Ośrodka nie ma pola namiotowego.
Do dyspozycji uczestników jest miejsce do przygotowywania posiłków.

Jeżeli chcesz zabrać na Letnią Szkołę bliskich, którzy nie będą uczestnikami warsztatów, napisz o tym w formularzu – będzie nam łatwiej oszacować, czy w Ośrodku znajdzie się dla nich miejsce. Pierwszeństwo zakwaterowania mają uczestniczki i uczestnicy Letniej Szkoły.

Informacje:
strona internetowa: http://posejnele.com.pl
e-mail: [email protected]
Tel: 693 932 273,
783 781 461, 87 516 50 16.

Fundacja „Muzyka Kresów”
ul. Jezuicka 4/5
20-113 Lublin
tel. 609 609 912
[email protected]
Projekt: XXIV Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij