Przejdź do głównej zawartości strony

CO TO JEST TARGOWISKO INSTRUMENTÓW

Targowisko Instrumentów wieńczące co roku Festiwal Wszystkie Mazurki Świata to nie tylko wystawa instrumentów, ale przede wszystkim wielobarwny karnawał – święto, którego owocem jest nieformalna, twórcza sieć artystów.

Zapraszamy wystawców z Polski, Europy i całego świata prezentujących instrumenty: tradycyjne, lutnicze, historyczne, rekonstruowane, a także autorskie. Wzorem lat ubiegłych w Fortecy zagoszczą też osoby reperujące instrumenty, stroiciele kolekcjonerzy, muzykanci, badacze, muzykolodzy, muzealnicy.
Wystawę instrumentów akustycznych, łączymy z koncertami, warsztatami, showcase’ami, teatrem, spontanicznym muzykowaniem i bogatym programem dla dzieci. Prezentujemy różnorodne formy, kierunki muzyczne, instrumenty tradycyjne i nowatorskie. W poprzednich latach gościliśmy ponad 120 twórców instrumentów z 10 krajów Europy i świata. Pragniemy aby w następnych latach ten obraz był jeszcze bogatszy.

Kuratorem Targowiska Instrumentów jest Piotr Piszczatowski, twórca strony: www.targowiskoinstrumentow.pl


XII Targowisko Instrumentów – Wszystkie Mazurki Świata 2022
odbędzie się 28.05.2022 r. w godzinach 11:00–18:00
w Fortecy Kręgliccy – Targ
na ulicy Zakroczymskiej 11 w Warszawie

Zobacz:
– Wszystkie Mazurki Świata
www.festivalmazurki.pl
Facebook/festivalmazurki
YouTube/festivalmazurki
– Targowisko Instrumentów
www.targowiskoinstrumentow.pl


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij