Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Sejnach na otwartą potańcówkę z Kapelą z Borówka i zespołem Onegdaj, które porwą do tańca zgromadzoną publiczność. Usłyszymy melodie m.in. z Suwalszczyzny oraz Lubelszczyzny, a na parkiecie będą królowały polki, oberki i walczyki. W ramach wydarzenia odbędzie się też prezentacja fotograficzna oraz warsztaty muzyczne.

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠:
▪️ 𝟭𝟰:𝟬𝟬 – 𝟭𝟱:𝟬𝟬 – „Obrzędowość w fotografii” – spotkanie z Marcinem Pawlukiewiczem
▪️ 𝟭𝟱:𝟬𝟬 – 𝟭𝟳:𝟬𝟬 – warsztaty muzyczne z Przemysławem Łozowskim (zapisy: forms.gle/NnM57S5B8Zi3jdiF9 )
▪️ 𝗼𝗱 𝟭𝟴:𝟬𝟬 – potańcówka z Kapelą z Borówka i Kapelą Onegdaj

O zespołach:
𝗞𝗮𝗽𝗲𝗹𝗮 𝘇 𝗕𝗼𝗿𝗼́𝘄𝗸𝗮 to zespół, który zawiązał się przy Fundacji Borówek 27. Tworzą ją pasjonaci muzyki tradycyjnej regionu lubelskiego. W repertuarze kapeli znajdują się przede wszystkim tradycyjne melodie z Lubelszczyzny. Wśród nich są m.in. podróżniaki, polki i oberki. Założycielem zespołu jest Przemysław Łozowski – prezes Fundacji Borówek 27.

𝗞𝗮𝗽𝗲𝗹𝗮 𝗢𝗻𝗲𝗴𝗱𝗮𝗷 działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie. W swoim dorobku artystycznym posiada różnego rodzaju pieśni o charakterze ludowym, religijnym i biesiadnym. Słynie z żywiołowych i energicznych koncertów. Od 2008 r. zespół wydał już 4 płyty.


O prowadzących:
𝗣𝗿𝘇𝗲𝗺𝘆𝘀ł𝗮𝘄 Ł𝗼𝘇𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶 – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował m.in. z takimi ośrodkami jak Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, ACKiM UMCS, Fundacja Kresy 2000. Mieszkał w Irlandii, gdzie aktywnie animował życie społeczno-kulturalne Polonii. Powołał do istnienia na Zielonej Wyspie takie formacje jak zespół The SuperTonic Orchestra – nawiązujący do dziedzictwa muzycznego Europy Środkowo-Wschodniej, The Dulcis Polonia Choir, Kapela do Wesela czy działającą przy polskiej szkole Wspólna Wyspa w Droghedzie Polską Orkiestrę. W roku 2014 stworzył Fundację „Borówek 27”, której celem jest m.in. promocja kultury tradycyjnej Lubelszczyzny, np. podczas Festiwalu „Tabor Lubelski”. Prowadzi Lubelską Orkiestrę Rodzinną oraz Lubelską Akademię Smyczkową.

𝗠𝗮𝗿𝗰𝗶𝗻 𝗣𝗮𝘄𝗹𝘂𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇 – Twórca wizualny, animator kultury, archiwista społeczny. Od kilkunastu lat dokumentuje życie sejneńszczyzny i białostocczyzny. Absolwent Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2020/2021. Współpracował i współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami kultury. Autor lub współautor projektów kulturalnych dotyczących twórczości wizualnej i pracy z pamięcią miejsca m.in. Symfonia Małego Miasta (Sejny, 2018), Głosy Naszego Miasta (Sejny, 2018), Suita Sentymentalna (Sulejówek, 2019), Noc opowieści (2024). Prowadzi społecznie sejneńskie Archiwum Miejsko-Gminne oraz zajmuje się fotografią.


Miejsce:
Ośrodek Kultury w Sejnach
ul. 1 maja 17, Sejny

Wstęp:
wolny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij