Przejdź do głównej zawartości strony

15 czerwca (sobota), w godz. 16.00–20.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na „Wymienialnię tradycji. Rodzinny piknik międzykulturowy”.

W Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim znalazło swój dom wiele osób pochodzących z różnych stron świata. Muzeum Etnograficzne kontynuuje projekt „Wymienialnia tradycji”, byśmy mogli wzajemnie się poznawać i tworzyć relacje. Wspólnie z liderami i liderkami tradycji ze społeczności obcokrajowców zamieszkujących nasze miasto i okolice przygotowaliśmy rodzinny piknik, którym włączymy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Światowego Dnia Uchodźcy.

Podczas imprezy będzie można poznać elementy folkloru polskiego, białoruskiego, ukraińskiego, chińskiego oraz irańskiego. Uczestnicy poznają tradycyjne zabawy dziecięce, tańce i pieśni, elementy strojów i zdobnictwa tych kultur. Wymienialnia będzie okazją do poznania i zakupu rękodzieła oraz tradycyjnych przysmaków kuchni grup przygotowujących wydarzenie. Na stoisku wydawnictwa Poławiacze pereł będzie można obejrzeć oraz zakupić dedykowane dzieciom i młodzieży książki z serii ½ +½=∞ poświęcone wielokulturowości. Gościć będziemy stanowiska Fundacji „Emic” i „Centrum Integracji Łącznik”, zajmujących się wspieraniem migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce.


Organizator/miejsce:
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Wały gen. Sikorskiego 19, 87-100 Toruń
Park Etnograficzny w Toruniu

Bilety:
os. dorosła – 15 zł, dziecko – 10 zł, rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 30 zł
do nabycia online oraz w dniu imprezy w kasie Muzeum:
www.bilety24.pl…

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Współorganizatorzy:
Fundacja „Emic”
Centrum Integracji „Łącznik”
Akademia Jagiellońska
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu

Patroni medialni:
TV Toruń
Nowości
Nasze Miasto
Polskie Radio Radio PiK,
muzykatradycyjna.pl


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– etnomuzeum.pl…
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij