Przejdź do głównej zawartości strony

Jak co roku Stary Młyn będzie częścią Zgierskiej Nocy Muzeów i jak co roku przygotowaliśmy dla Was muzyczne wydarzenie. W tym roku – to koncert zainauguruje całe wydarzenie, a po nim Muzeum Miasta Zgierza zaprosi wszystkich na swój spacer.

Jesteśmy przekonani, że czeka na nas prawdziwa muzyczna uczta, ponieważ na scenie MOKu zgra WoWaKin, czyli energetyczne trio, które możecie znać jako twórców muzyki do hitu Netflixa „1670”.

Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (w skrócie WoWaKin) powstało w 2016 roku. Specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. Pierwszy publiczny występ zespołu miał miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja i od razu spotkał się z uznaniem jury (III nagroda).

Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą na muzyce tradycyjnej, ale mocno wychodzącą we współczesność Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacją i brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą dialog, świetnie się przy tym bawiąc. Muzyka Tria WoWaKin świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli polska muzyka tradycyjna z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego.
Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak ukończył Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie, jest klasycznie wykształconym akordeonistą i wszechstronnym muzykiem grającym również muzykę bałkańską i tango. Paula Kinaszewska jest aktorką teatralną związaną z najlepszymi scenami Warszawy, wokalistką w zespole Maryna C. i skrzypaczką zajmującą się muzyką tradycyjną. Ma za sobą wiele projektów z muzyką tradycyjną i współczesną. Bartłomiej Woźniak to kompozytor, autor muzyki teatralnej i filmowej, a także piosenek, gitarzysta jazzowy, multiinstrumentalista. Każde z nich ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród.

Podczas zgierskiego koncertu gościnnie wystąpi wybitna cymbalistka – Marta Maślanka.Występuje z wieloma muzykami sceny etno i tradycyjnej, m. in. współtworzy zespół DesOrient, grający muzykę filmową Michała Lorenca, jest członkiem Kapeli Brodów, współpracuje z Mają Kleszcz i Kwartetem Prowincjonalnym, z izraelską wokalistką Olgą Avigail Mieleszczuk, Weroniką Grozdew-Kołacińską, Anną Jagielską (muzyka sefardyjska i średniowieczna). Na perskich cymbałach – santurze gra muzykę irańską w zespole PersoPolish Mohammada Rasouli. Brała udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt z muzyką filmową (m. in. do filmów „Bandyta”, „Pan Tadeusz”, „Niewierna”)

ZAPRASZAMY!


Wstęp:
bilety w cenie 50 zł/os. https://bilety.starymlynzgierz.pl/MSI
ze Zgierską Kartą Mieszkańca – 40 zł (zakup wyłącznie w kasie MOK)
sprzedaż rusza 23 kwietnia, od godz. 9:00

Miejsce:
Stary Młyn
ul. Długa 41 A, Zgierz


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij