Przejdź do głównej zawartości strony

Folklor wsi polskiej na scenie Retroteki!
Posłuchaj Kujawiaków, Oberków i Mazurów z dawnych czasów.

Pierwszy raz na Retrotece zagości polska muzyka ludowa i od razu w najlepszym wykonaniu! Jan Emil Młynarski, dyrektor muzyczny, zaprosił Kapelę Niwińskich aby zaprezentowała materiał muzyczny ze swojej najnowszej płyty.


Koncert będzie muzyczną wędrówką ku źródłom polskiej muzyki tradycyjnej śladem trójmiarowego metrum oraz tempa rubato przenikającego wiejskie krajobrazy. To podróż w głąb czasu, ożywianie brzmienia i muzycznego pulsu dawnego świata i wiejskiej muzykalności.

Opowiemy o historii oraz aktualnej kondycji środowiska wiejskich muzykantów i ich wpływu na kulturę oraz o obyczajach i instrumentach w polskiej muzyce ludowej.

Wystąpią:
– Mateusz Niwiński – skrzypce, śpiew
– Agnieszka Niwińska – bęben obręczowy, baraban
– Justyna Piernik- śpiew
– Jacek Mielcarek – klarnet, klarnet basowy
– Kuba Mielcarek – basetla, kontrabas
– gościnnie: Jan Emil Młynarski – perkusjonalia

Koncert zwieńczymy pokazem filmów krajoznawczych przedstawiających różne regiony i kultury ludowe Polski z połowy lat 30.


Miejsce:
𝐊𝐢𝐧𝐨 𝐈𝐥𝐮𝐳𝐣𝐨𝐧
𝐮𝐥. 𝐍𝐚𝐫𝐛𝐮𝐭𝐭𝐚 𝟓𝟎𝐀, 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐚

Wstęp:
https://www.iluzjon.fn.org.pl/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij