Przejdź do głównej zawartości strony

W Święto Trzech Króli formujemy starowidzewski pochód kolędniczy! Od zawsze marzyłeś, żeby zostać prawdziwym noworocznym kolędnikiem? W końcu masz szansę zrealizować swoje marzenie!

Spotykamy się o godz. 12:00 w MSK Niciarniana – jest to spotkanie otwarte dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na miejscu w ciągu godziny przygotujemy cudowny pochód kolędniczy – zapoznamy z tradycyjnymi formułkami kolędników i przebierzemy się za postaci z kolędniczego kanonu (podajemy ku inspiracji: anioł, diabeł, król Herod, śmierć, niedźwiedź, koza, turoń, marszałek/gwardzista itp.). A potem wesoło ruszamy na Stary Widzew z Dobrą Nowiną!

Warto pomyśleć nad przebraniem w domku albo przynieść ze sobą jakieś przebranie w postaci kożuchów, chust, nawet prześcieradeł (śmierć lub aniołki),. Jeśli nic takiego nie macie w swoich garderobach – możemy wypożyczyć kilka przebrań.
Macie rodzinę lub znajomych w okolicy? Dajcie znać, to ich odwiedzimy. Jeśli ktoś jest z innej części miasta, a zależy mu na odwiedzinach kolędników tego dnia – prosimy pisać w wiadomości do Po Staremu, jeśli tylko znajdziemy czas to i Was odwiedzimy (lub sprawimy komuś niespodziankę).

Powtarzamy Widzewskie Kolędowanie to wydarzenie otwarte, każdy może przyjść – z przyjaciółmi, rodziną, dziećmi.
Hej kolęda, kolęda!


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij