Wystawa „Warkocz” powstała z okazji dwudziestolecia działań Stowarzyszenia Dom Tańca Poznań i teraz już po 25 latach działalności wracamy z nią do poznańskich instytucji kultury. Tym razem zapraszamy do Collegium Historicum, gdzie znajduje się Instytut Antropologii i Etnologii UAM.
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Warkocz. Dom Tańca Poznań. XX”!
O wystawie:
Przez wiele lat działalności Domu Tańca Poznań splotło się ze sobą mnóstwo wątków, pomysłów, koncepcji i zauroczeń związanych z Tradycją. Najważniejsze z nich zaczęły z czasem kształtować podstawowe kierunki naszej działalności, u podstawy lokując społeczną funkcję muzyki i tańca. Stąd korowody zaczerpnięte od południowych sąsiadów, traktowane na równi z oberkiem i zabawami o „kadrylowej” proweniencji stanowiły zawsze wyjątkowy ryt poznańskich potańcówek. Choć minęło tyle lat, nasza artystyczna podróż w przeszłość wydaje się ledwie rozpoczęta. Jej dawne i współczesne ścieżki, skrzyżowania i kierunki prezentuje wystawa „Warkocz. Dom Tańca Poznań. XX” spleciona z archiwalnych fotografii i innego rodzaju wizualnych artefaktów.
Kolaże i projekt wystawy: Anna Kaźmierak
Koncepcja: Anna Kaźmierak, Marianna Łakomy, Jacek Hałas
Fotografie: Marianna Łakomy
Fotografie archiwalne, plakaty oraz programy wydarzeń pochodzą z archiwum Domu Tańca Poznań. Wykorzystane zostały również wycinki prasowe z poznańskich gazet.
Wernisaż wystawy odbędzie się 9.06.2026 r. o godzinie 11:00 (po seminarium instytutowym) w holu Biblioteki Collegium Historicum. Wystawę „Warkocz. Dom Tańca Poznań. XX” będzie można oglądać do 14.07.2026 r.
Projekt Wędrujący Dom Tańca Poznań dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera
Miejsce:
Biblioteka Collegium Historicum UAM
Poznań
Organizacja:
Studenckie Koło Naukowe Etnologów UAM
Instytut Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu
Dom Tańca Poznań
Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie