Przejdź do głównej zawartości strony

Olga Kozieł zaprasza na weekendowe warsztaty śpiewu w Warszawie!

O WARSZTATACH
Podczas tych dni skupiamy się na pracy z głosem: postawa ciała, oddech, technika śpiewu, otwieranie głosu i wchodzimy głęboko w pracę. Podczas tych dwóch dni trochę mniej ważny jest repertuar (oczywiście, przygotuję przepiękne pieśni, jednak nie robię tu motywu przewodniego- klucza doboru). Na pierwszy plan wychodzi głos i wszystko co wokół niego.

Grupa wspólnie przechodzi proces „nauki” (raczej odszukiwania w sobie) swojego głosu. Każdy indywidualnie i wszyscy razem. Na tych warsztatach głos staje się narzędziem do wyrażenia siebie. Poza tym, celem jest rozwiniecie muzykalności i swobody w wydobywaniu różnych dźwięków.

Te dwa dni są czasem poświęconym oddechowi, pracy z ciałem, uważności na swoje wewnętrzne przeżycia, emocje, indywidualną ekspresję. Jako, że ciało to skarbnica wiedzy o nas samych. A głos, śpiew uruchamia nasze emocje, przeżycia.

DLA KOGO
Ten warsztat jest dla osób, które chcą poznać swój głos, siebie, popracować ze swoim ciałem (np. nauczyć się technik pozwalających zmniejszyć napięcie, blokady w ciele). Nie trzeba być śpiewakiem, nie trzeba mieć szalonego doświadczenia ze śpiewem. Chęć wyrażenia siebie, poznania swojego ciała, jego umiejętności i możliwości jest na pierwszym miejscu.

OLGA KOZIEŁ O SOBIE 

Odkąd w 2005 roku po raz pierwszy usłyszałam śpiew otwartym głosem – zapragnęłam też tak śpiewać. Dowiedziałam się, że tak śpiewają osoby na wsi. Ruszyłam wiec w poszukiwaniu upragnionych brzmień. Jeżdżę na Ukrainę, Białoruś, byłam w Rosji, Serbii. Podróżuje po Polsce. Z takich podróży przywożę nie tylko pieśni, ale całe opowieści, historie życiowe, wspomnienia spotkań, przygód i wrażeń. Kocham śpiewać, uwielbiam jeździć na wieś w poszukiwaniu zapomnianych melodii, opowieści śpiewaków, spotkań z muzykantami. W mieście śpiewam z przyjaciółmi w zespołach: Z Lasu, Sekunda Mała, Wołyń w pieśniach, Pieśni Przejścia oraz gram w zespołach: LUMPEKS, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Zvanai, wertuję archiwa muzyki tradycyjnej, słucham innych zespołów, chodzę na koncerty, performance, do teatru, rozmawiam o muzyce. Jestem zapraszana do różnych projektów łączących muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Prowadzę regularnie zajęcia ze śpiewu. Fascynuje mnie praca z grupami, interesuję się połączeniem ciała-myśli-emocji oraz ekspresja siebie np. poprzez śpiew czy taniec. Z wykształcenia jestem pedagogiem, muzykologiem, trenerką kompetencji miękkich.


Mamy dwa terminy do wyboru:
1–2 kwietnia
22–23 kwietnia
ORGANIZACJA WARSZTATU
Pracujemy w zamkniętej grupie maksymalnie 15 kobiet. Jest to praca intensywna w odczuciu Spędzamy ze sobą 2 pełne dni:
sobota: 10:30-18 (z 1h30 przerwą obiadową)
niedziela 10:30-17 (z przerwą obiadową)
MIEJSCE
Wytwórnia Dobra
ul. Sabały 39, Warszawa
INFORMACJE
rezerwacja miejsca i wszelkie informacje organizacyjne:
[email protected]

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij