Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty tańców z pogranicza polsko-białorskiego oraz na Mazurek Freestyle, prowadzone przez Bogumiłę i Piotra Zgorzelskich.

PIERWSZEGO DNIA zajmiemy się pograniczem polsko-białoruskim, gdzie znajdziemy bardzo interesujące tańce miejscowe i importowane. Umilały one życie zarówno Polakom jak i innym narodowościom zamieszkującym te tereny. Zatem prócz najbardziej znanych wśród Polaków polki, walca, krakowiaka, oberka, nauczymy się także m.in. krakowiaka, hapaka, podespanego, karapeta, jabłoczko, kochaneczkę, ojrę czy karapeta.

DRUGIEGO DNIA na parkiecie pojawi się Mazurek Freestyle. To nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym. By ją opanować nauczymy się umiejętności płynnego tańczenia „po wiejsku na trzy” w parze. Podczas warsztatów poznamy kilka ozdobników których nauczyliśmy się wziętych od poszczególnych wiejskich tancerzy-mistrzów z różnych regionów Polski. Na tej bazie zaczniemy improwizować i rozwijać poznane formy wzbogacając je o ozdobniki taneczne wymyślone przez nas lub zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych, głównie naszych europejskich sąsiadów.
Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych oberków będzie „gadać” we współczesny sposób.
Współczesny świat, współczesny sposób życia warunkuje, jak się poruszamy, jak się zachowujemy. Oczywiście przekłada się to również na język tańca. To z niego bierze się styl nazwany przez nas Mazurek Freestyle.


DLA KOGO?
Poziom podstawowy i średnio-zaawansowani

KIEDY?
26.02, godz.12–16
27.02, godz. 12–16

GDZIE?
Siedziba Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław”
Wrocław, ul. Tadeusza Kościuszki 35b

ZA ILE?
Uczestnictwo 180 zł od osoby (sparowani 140 zł od osoby)

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Ilość miejsc ograniczona! Jako, że przestrzeń ma ograniczoną powierzchnię w celu zapewnienia jak największego komfortu max. wielkość grupy to 10 par!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres: [email protected] DO DNIA 23 lutego
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem: „WROCŁAW + imię i nazwisko”

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie), komfortowy strój (dziewczyny spódnice!) i wodę do picia.

 

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
4. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
5. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
6. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij