Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty śpiewu tradycyjnego. Będziemy pracować nad emisją głosu, współbrzmieniem.

Tematem przewodnim będzie ptasie wesele oraz inne zimowe pieśni przesiedleńców z Kresów na Dolny Śląsk. Poszerzymy wiedzę o kontekście kulturowym wykonywania pieśni, ich funkcjonalności i znaczeniu.

Koszt udziału w warsztacie – 100zł.
Zapewniamy nocleg 50zł/doba i wyżywienie 100zł.

Prowadząca warsztat- Joanna Skowrońska – etnolog, śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi badania terenowe w Polsce, głównie w Łęczyckim, na Dolnym Śląsku, a także na Polesiu Ukraińskim. Badania nad pieśniami obejmują zarówno nagrania terenowe, kwerendy archiwalne i źródłowe, rejestrację, a także działalność wydawniczą, warsztatową i koncertową. Zajmuje się obecnie przemianami obrzędów ludowych. Śpiewu uczy się głównie u wiejskich śpiewaczek i śpiewaków. Autorka Archiwum Łęczyckiego. Współpracuje z Fundacją Ważka, Fundacja Muzyka Zakorzeniona, w ramach Akademii Kolberga współtworzy Szkoły Tradycji. Stypendystka Ministra Kultury 2018, 2020. Zespoły: m.in.: Kust, Pieśni Piękne, Znajome Królika, Pieśni Odzyskane.


Czas:
22 stycznia godzina 10.00 – 23 stycznia godzina 16.00

Miejsce:
Ptasia Dolina – Dom Spotkań Twórczych
Nowa Wieś Wielka 15, Paszowice

Wstęp:
Koszt udziału w warsztacie – 100zł
Nocleg 50zł/doba i wyżywienie 100zł

Organizatorzy:
Ptasia Dolina – Dom Spotkań Twórczych


Źródło informacji:
Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij