Przejdź do głównej zawartości strony

Porusz ciało i uwolnij głos!
Nasza pracowniana przestrzeń znowu otwiera się na moc pieśni.
Zapraszamy tych, którzy chcą spróbować uwolnić swój naturalny głos, wybrzmieć melodią i naturalnością.

„Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z pieśniami polskimi (głównie podlaskimi), a także z pieśniami z innych krajów słowiańskich (m.in. Ukrainy, Białorusi). Będą to pieśni jedno- i/lub wielogłosowe. Zajęcia są oparte na pracy z ciałem, ćwiczeniach oddechowych, emisyjnych i nad tembrem, artykulacją głosek i dźwięków. Zarówno początkujące, jak i doświadczone śpiewaczki mają szansę poszerzyć swoje możliwości głosowe, przełamać tremę, dowiedzieć się czegoś o sobie i swoim głosie. Przede wszystkim będą mogły odnaleźć radość ze wspólnego śpiewania oraz obcowania z mocą, jaką niesie ze sobą głos.” – Julita

Zapraszamy do wypełnienia naszej pracownianej przestrzeni śpiewem i naturalnością!

Znajdźcie czas, będzie MOC!

Julita Charytoniuk – kulturoznawczyni, śpiewaczka, instruktorka rękodzieła artystycznego, absolwentka Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi badania terenowe na Podlasiu oraz Polesiu, dokumentuje pieśni i uczy się ich od wiejskich wykonawców. Nagrywa, opracowuje oraz wydaje płyty z podlaskim repertuarem („Pieśni z Kożyna”, „Ludowe pieśni religijne z Podlasia”, „Śpiewnik pogrzebowy”). Organizuje i prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego. Na zajęcia praktyczne śpiewu zaprasza także wiejskich wykonawców. Kuratorka koncertów, redaktorka portalu muzyka tradycyjna.pl, inicjatorka i koordynatorka projektów związanych z kulturą ludową. Śpiewa w zespołach: Z Lasu, Biele, Polesie_PL, Pieśni Piękne. Bębnistka w białostockiej Kapeli Batareja.


Miejsce:
Pracownia Ceramiki PIKKU Joanny Ludwiczuk-Janeczko
ul. Kazimierzowska 9, Siedlce

Koszt warsztatów:
200 zł.

Czas trwania:
Sobota 14-20
Niedziela 10-15, oczywiście z przerwami gdy tylko będzie potrzeba.

Zapisy pod numerem:
698 867 836

Gwarancją uczestnictwa jest wpłata zaliczki w kwocie 50 zł, na konto
53 1050 1894 1000 0097 6629 5100
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ilość miejsc ograniczona.


Źródło informacji:
– Facebook/wdarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij