Przejdź do głównej zawartości strony

W dziedzictwie śpiewaczym Podkarpacia zachowały się ślady repertuaru związanego z powstaniem styczniowym. Bartosz Gałązka, folklorysta i znawca tradycji tych terenów, odnalazł utwory nawiązujące do wydarzeń historycznych lat 1863–1864. Jest to bardzo różnorodny materiał zawierający ciekawe warianty dawnych tańców (polek, tramli, mazurków, okółek), pieśni nabożnych czy ballad.
Podczas warsztatów, które poprowadzi C.K. Kapela, skupimy się na poznaniu części tego wyjątkowego zasobu. Zajęcia skoncentrują się więc głównie na przekazie repertuaru.

Po warsztatach, o godzinie 17.00, zapraszamy na koncert C.K. Kapela, który odbędzie się w sali widowiskowej Warsztatów Kultury w Lublinie przy ulicy Grodzkiej 5a.


C.K. Kapela to projekt nawiązujący do czasów, kiedy Lwów, Przemyśl i Jarosław (z którego pochodzą muzycy) były miastami garnizonowymi monarchii Habsburgów. Członkowie kapeli pracują nad repertuarem w oparciu o badania terenowe prowadzone przez Bartosza Gałązkę oraz źródła archiwalne (nagrania, śpiewniki z epoki, literatura ulotna).

Skład zespołu:
Anna Iwan – basy, śpiew,
Paweł Iwan – cymbały, śpiew,
Dorota Kaplita – bęben, śpiew,
Piotr Kaplita – śpiew, gawęda,
Natalia Wawrzkiewicz – skrzypce prym, śpiew,
Piotr Wawrzkiewicz – skrzypce sekund, lira korbowa, lutnia romantyczna, śpiew.


Miejsce:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Wstęp:
bezpłatny

Zapisy:
https://tiny.pl/dx7vv, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij