Przejdź do głównej zawartości strony

Warsztaty 'z pod lady’

Dla osób śpiewających tradycyjne ukraińskie polifonie, świetna okazja, żeby pośpiewać z wybitną śpiewaczką z Polesia (Ukraina) – Ludą Wostrikową. Tym razem Kraków.

Koszt za weekend: 300 zł.

Zapisy: [email protected]


Ludmila Wostrikowa:
Etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka.
Urodziła się we wsi Rokitne na Polesiu, w rodzinie Kowalczuków, w której od zawsze śpiewano tradycyjne pieśni. Od rodziców otrzymała obszerną wiedzę na temat tradycji swojego regionu. Z czasem zaczęła je dokumentować, najpierw w okolicy swojej rodzinnej miejscowości, potem na całym Polesiu. Była organizatorką i uczestniczką wielu badań terenowych i wypraw etnomuzykologicznych na Polesie.

W 1997 ukończyła studia wyższe na wydziale muzyki ludowej Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym. Od 1999 kieruje znanym w Polsce zespołem studenckim Horyna.

Tu można posłuchać pięknej pieśni w wykonaniu Ludmiły:
https://www.youtube.com/watch?v=rJl2dENn-3w…


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij