Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na odbywające się równolegle warsztaty śpiewów wielkopostnych i warsztaty muzyczne.

1. Podczas warsztatów śpiewać będziemy pieśni wielkopostne dwóch żywych i wciąż praktykowanych tradycji muzycznych. Pierwsza z nich to śpiewy z parafii Dzwola na roztoczu, które Pani Janina Dyjach mistrzyni śpiewów nabożnych, zapamiętała ze swego dzieciństwa. Drugie źródło śpiewów to tradycja pogranicza Polsko- Litewskiego, którą poznaliśmy za sprawą Pana Józefa Murawskiego z Szypliszek. Zaproponujemy Wam też pieśń z XVII- wiecznego manuskryptu pochodzącego z monastyru Sołowieckiego.
Z uwagi na złożoność rodzimych śpiewów pasyjnych, aktywny udział w warsztacie wymaga podstawowego obycia z własnym głosem i podstawowego doświadczenia śpiewaczego. Jakkolwiek zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć osobiście zmierzyć się z materią tych śpiewów.
Umiejętności zdobyte podczas warsztatu przydadzą się podczas wielkopostnego spotkania śpiewaczego, które odbędzie się tego samego wieczoru.

2. Grać będziemy polskie pieśni nabożne, ale nie wszystkie, tylko te, które kiedyś zanim stały się pieśniami były popularną muzyką taneczną. Było to dawno, najpewniej w okresie renesansu, kiedy instrumentalnej muzyce zaczęto dokładać teksty pieśni. Nasze spotkanie warsztatowe, będzie zatem podróżą wstecz do momentu
kiedy brzmiała ona w swej pełnej krasie. Mile widziane wszystkie możliwe instrumenty. W trakcie spotkania zaimprowizujemy z nich kapelę która wraz z nami zagra podczas wieczornego koncertu.
Wymagana jest obsługa swojego instrumentu na podstawowym poziomie, oraz umiejętność grania ze słuchu. Melodie, które zaproponujemy są stosunkowo proste, dopiero sposób ich ogrania zależeć będzie od zaawansowania uczestników.

Warsztaty poprowadzą
Maciej Żurek
Johann Wolfgang Niklaus
Piotr Piszczatowski
Antek Hasso-Agopsowicz


Miejsce/organizator:
Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”
Wrocław, ul. Kościuszki 35A

Koszt udziału:
50 zł płatne gotówką przed rozpoczęciem warsztatu.

Obowiazują zapisy:
poprzez wiadomość na messenger
lub email [email protected].


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij